У Харкові 20 серпня відкриється найкраща органна зала в Україні

Тетяна Зарубіна  |  Вівторок, 9 серпня 2016, 16:36
9 серпня голова ХОДА Ігор Райнін проінспектував готовність першого пускового комплексу обласної філармонії до відкриття.Керівник області зазначив, що роботи в органній залі вже виконані в повному обсязі.
У Харкові 20 серпня відкриється найкраща органна зала в Україні

Нова органна зала - найкраща в Україні і, на думку фахівців, - одна з кращих в Європі


«20 серпня відбудеться урочисте відкриття першого пускового комплексу філармонії. Це велика подія для Харківської області і справжнє свято для всіх харків'ян в переддень Дня незалежності. Думаю, що наш оркестр покаже все, на що здатний, і продемонструє унікальні акустичні можливості цієї зали», - сказав Ігор Райнін.

Наступним етапом реконструкції філармонії, за словами керівника облдержадміністрації, стане будівництво великої зали.

«Органна зала будувалася 10 років. Ми за півтора року закінчили будівництво, хоча за графіками на ці роботи потрібно 3-4 роки. Ми звикли все робити швидко. Тому відразу ж переходимо до будівництва другого пускового комплексу - великої зали Харківської обласної філармонії. Ми будемо робити все можливе, щоб в 2019 році ця зала була відкрита», - підкреслив голова ХОДА.

Як розповів головний диригент ХОФ Юрій Янко, під час відкриття органної зали 20 серпня артисти філармонії дадуть невеликий концерт, який продемонструє всі можливості зали. Глядачі почують, як в унікальному по акустиці приміщенні звучить спів соліста, соло на фортепіано, оркестр і хор.

«Завдяки змінній конструкції стелі, ми можемо перебудовувати акустику зали в залежності від виступу - цю можливість ми продемонструємо під час концерту», ​​- пояснив Юрій Янко.

Сам орган, за словами диригента, харків'яни почують вже в листопаді.

«5 вересня ми очікуємо приїзд команди німецьких фахівців, які будуть займатися інтонуванням органу. Для цього знадобиться близько двох місяців», - розповів Юрій Янко.

comments powered by HyperComments