Харківське тигреня сумує за мамою

Вівторок, 17 січня 2017, 02:35
Харківський зоопарк бере участь у програмі зі збереження рідкісних видів тварин і взяв на виховання амурського тигра Єлисея.
Харківське тигреня сумує за мамою

Єлисей прибув до зоопарку напередодні Нового року в рамках програми Європейської асоціації зоопарків та акваріумів. Директор зоопарку Олексій Григор'єв каже: очолювана ним організація займається популяризацію рідкісних видів тварин і вирішує, де житимуть тварини. Всього в зоопарках світу живе близько 500 амурських тигрів, а в живій природі – до 60.

«Оскільки у нас проходить реконструкція і будуть створені дуже комфортні умови для проживання тварин, нам передали Єлисея. Тварини повинні переміщуватися по різних регіонах, вони повинні бути з різними генами, не родинними. У 2018 році ми очікуємо на пару для Єлисея і сподіваємося, що у них будуть діти, які в майбутньому житимуть в зоопарках різних міст Європи», – зазначив Олексій Григор'єв.

Зоолог хижого відділу зоопарку Олена Резніченко запевняє: Єлисей абсолютно здоровий, їсть яловичину і печінку. Зараз тигреня важить близько 35 кг, але його вага, як найбільшого підвиду, може досягти 400 кг. Поки що восьмимісячний Єлисей сумує за мамою і звикає до нового місця.

«Він сумує за мамою. Як тільки бачить сторонніх людей – ховається. Зараз він знаходиться в стані стресу: вплинув переїзд, нова обстановка. Ми йому допомагаємо, постійно з ним розмовляємо, приділяємо багато уваги. Він такий гарний, у нього ще пухнаста, як у кошенят, шерсть», – розповіла Олена Резніченко.

Взагалі-то, усі тварини адаптуються до нового місця по-різному, цей процес може зайняти від тижня до півроку.

Після реконструкції зоопарку Єлисей житиме в зоні «Стежка тигра». Для нього, як і інших тварин, буде створена максимально наближене до реального середовище проживання. Будуть прибрані клітки, і всі відвідувачі зможуть спостерігати за ним і іншими хижаками зі спеціально обладнаних містків і майданчиків.

Зазначимо, що зараз в зоопарку живе літня амурська тигриця. Її привезли до Харкова понад 15 років тому, за цей час вона народила 15 тигренят, які тепер живуть в різних зоопарках Європи.

comments powered by HyperComments