На Харківщині, на батьківщині Сірка запропонували відкрити музей козацтва

Вівторок, 21 березня 2017, 18:05
З такою ініциативою виступили представники громадськості Мерефи
На Харківщині, на батьківщині Сірка запропонували відкрити музей козацтва

«Для виховання молодого покоління сьогодні, як ніколи, актуальним є приклад боротьби славних українських козаків. Потрібно показати, чому вони були такими сміливими і сильними захисниками рідної землі. Чому ж на батьківщині нашого полковника Івана Сірка не створити такий музей?», - звернулися до заступника голови - керівника апарату ХОДА Анатолія Бабічева представники громадськості.

Також вони запропонували встановити в Мерефі кінний пам'ятник Івану Сірку.

Анатолій Бабічев схвально поставився до мерефянців, пообіцяв  ознайомитися з цим питанням.

Іван Дмитрович Сірко (Сѣрко, укр. Іван Дмитрович Сірко; рід. Близько 1610, Мерефа-1680, Капулівка) - кошовий отаман Запорізької Січі. За період перебування на посаді отамана провів 244 великих і малих битви. Традиційно вважається, що він родом з Мерефи на Слобожанщині (нинішньої Харківської області). У 1660, 1664-1665, 1667-1668 роках - полковник Харківського слобідського козацького полку.

Нагадаємо, що на Харківщині встановлять пам'ятник Мазепі/ ФОТО. Перші концепти представлено на конкурс селищної ради Коломака.

Коломак відомий тим, що тут 25 липня 1687 року відбулися вибори гетьмана України. За свідченнями сучасників, на великий низині близько козацького табору була зібрана рада. Місце виборів було оточене щільним колом російського війська. Навколо козаків розставлені були стрілки і рейтари. На раді були присутні 800 кінних і 1200 піших козаків. Старшина вигукнув ім'я Мазепи, а коли дехто спробував назвати ім'я іншого, їх «Вміти угамувалі». Іван Мазепа був обраний гетьманом України і тут же були підписані Коломацькі статті.

Також  у державному архіві Харківської області пройшла виставка, присвячена 203-й річниці з Дня народження українського поета і художника Тараса Шевченка.

Одним із найцікавіших її експонатів стала рукописна «Історія нелегального пам'ятника Т. Г. Шевченку (1898)» з альбому харківського просвітителя, педагога та поета Христини Алчевської.

 

 

 

comments powered by HyperComments