Харків'янам знову заборонили ловити рибу
Нерестова заборона розповсюджується також на вилов інших водних біоресурсів та триватиме на різних водних об’єктах від 7 до 13 тижнів.
Тривалість нерестової заборони визначена відповідним наказом Управління Державного агентства рибного господарства в Харківській області від 01.03.2017 № 26.
У Департаменті екології та природних ресурсів ХОДА також нагадали, що за браконьєрський вилов риби передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність. Розмір штрафів для громадян -– 340 - 680 гривень, для посадових осіб – 510 - 850 гривень. Щодо кримінальної відповідальності, то вона передбачає розмір штрафу у 3400 - 6800 гривень або позбавлення волі на строк до 3 років із конфіскацією знарядь і засобів вилову та незаконно добутих водних біоресурсів.
«Крім того, за кожну незаконно виловлену рибу, незалежно від її розміру, нараховується розмір заподіяної шкоди (для прикладу: сом - 425 гривень, щука - 340 гривень, судак - 510 гривень, лящ - 170 гривень тощо)», - уточнив Андрій Тимчук.
Як раніше писала «Справжня Варта», у харківському озері спостерігался рибій мор. За даними, розповсюжденими свідками у мережевих пабліках, мор стався в озері по вулиці Власенка в район Новожанове.
Також Україна побила двадцятирічний рекорд з вилову риби. За останні два роки вилов риби у внутрішніх водоймах та морях збільшився на 25%. У 2016 році він склав 80 тисяч тонн.