Проект «Новий відлік» – можливість для учасників АТО і тимчасово переміщеним особам стати підприємцями

Понеділок, 3 липня 2017, 16:15
У Харкові стартував третій етап програми підтримки малого бізнесу тимчасово переміщених осіб «Новий відлік». Метою програми є допомога у створенні та розвитку свого бізнесу тимчасово переміщеним особам, учасникам АТО та їх родинам.
Проект «Новий відлік» – можливість для учасників АТО і тимчасово переміщеним особам стати підприємцями

Даний проект став можливий завдяки Міжнародному фонду «Відродження». Так за 2 роки існування проекту «Новий відлік» понад 900 осіб з Києва, Харкова, Одеси і Львова пройшли комплексні бізнес-курси, отримали допомогу і поради від представників місцевого бізнесу, бухгалтерські та правові консультації. Після захисту бізнес-планів близько 150 випускників «Нового відліку» отримали фінансування на започаткування або відновлення власної справи, створивши робочі місця для себе і своїх родин.

Цього разу проект «Новий відлік» буде реалізований протягом 6 місяців. Особливість харківського третього проекту полягає в тому, що він є частиною «Програми сприяння розвитку малого та середнього підприємництва в Харківській області на 2016-2020 рік» (програма була прийнята у вересні минулого року).

В цьому році, за словами організаторів, гранти учасникам на проекти надаватися не будуть, їх замінить пільгове кредитування і безвідсоткові позички.

«Крім пільгового кредитування, яке буде надано нашим учасникам, ми ведемо переговори з декількома фондами щодо підтримки учасників. Крім того, ми працюємо з приватними інвесторами, які зацікавлені у фінансуванні проектів учасників», – розповідає Олександр Чумак, керівник проекту, президент «Асоціації приватних роботодавців», яка є партнером фонду в реалізації проекту в Харкові.

Також Чумак зазначив, що в цьому році в проекті можуть брати участь не тільки переселенці і учасники АТО, а й підприємці Харкова і області можуть спробувати свої сили в бізнесі. Але зрештою учасників буде небагато, адже будуть відібрані тільки найкращі проекти.

«Ми б хотіли побачити в цьому році проекти з креативної економіки, також, ми будемо розглядати проекти, спрямовані на розширення вже існуючих цікавих бізнесів, – розповідає Олександр Чумак. – Було б цікаво побачити більше проектів зі сфері фермерства та соціального підприємництва. Це ті напрямки, які в колишніх проектах не були представлені або були представлені недостатньо широко. »

Що стосується програми навчання, то вона була розроблена фахівцями, професіоналами у своїй сфері: підприємцями, юристами, бізнес-консультантами. Програма навчання включає в себе інформаційні модулі, дискусії, роботу в міні-групах, бізнес-кейси, юридичні та бухгалтерські консультації.

Таким чином, учасники проекту отримають:

а) повний бізнес-курс, практичні знання, які допоможуть їм в запуску свого бізнесу від ідеї до її реалізації;

б) професійну допомогу в написанні бізнес-плану;

в) можливість презентувати готовий бізнес-план потенційним інвесторам;

г) можливість знаходитись в бізнес-середовищі, обмін досвідом з учасниками подібних проектів.

«Проект «Новий відлік» став дійсно новим словом у розвитку малого і середнього бізнесу (МСБ) Харкова та області. По-перше, він став результатом процесу локальної інтеграції в прифронтових умовах, по-друге, він вніс реальний внесок в процес бізнес-змін в нашому регіоні, показавши всім, що успішне впровадження правила «вудочку, а не рибу» стало можливим завдяки саме об'єднанню самої оперативної частини бізнесу – МСБ, – коментує Наталія Яковлєва, бізнес-тренер проекту, директор рекрутингового агентства «Експерт плюс», співзасновник благодійного фонду «Харків з тобою». – А найважливіше, він став еталонним проектом, який багато разів повторювався в різних областях нашої країни. »

«Як ментор першого проекту «Новий відлік» я помітив, що практично всі учасники стикаються з труднощами в процесі написання бізнес-плану, пов'язаними з відсутністю комплексного розуміння поставлених перед ними завданнь, – розповідає Валерій Кайданів, ментор проекту «Новий відлік». – Маючи практичні навички написання бізнес-планів і системне розуміння взаємозв'язків різних елементів бізнес планування, я намагався допомогти учасникам у ролі ментора. У наступному проекті дебютував вже як бізнес-тренер курсу «Бізнес планування».

За три роки існування проект показав свою ефективність, і ми з радістю відзначаємо, що бізнес-проекти наших випускників розвиваються, інтегруються в регіональний бізнес, а учасники займають активну позицію у громадському житті.»

«Перша група вже приступила до занять і прослухала кілька модулів. Закрито набір і до другої групи. Проте, якщо хтось не встиг подати заявку для участі в проекті, то її можна подати зараз – ми поступово формуємо третю групу учасників, яка приступить до занять в серпні-вересні», – каже Олександр Чумак.

Фінальний конкурс бізнес-планів відбудеться в кінці вересня. В результаті конкурсу комісія вибере не менше 10 осіб, які отримають пільгове кредитування.

Інформаційна довідка

«Новий відлік» – програма підтримки малого бізнесу та самозайнятості внутрішньо-переміщення осіб (ВПО), яка реалізується за підтримки міжнародного фонду «Відродження». Вона включає в себе два напрямки: допомога переселенцям в працевлаштуванні та сприяння у відкритті власної справи.

comments powered by HyperComments