Учасники АТО зможуть отримати безкоштовну юридичну підтримку

Юлія Гуш  |  Вівторок, 18 липня 2017, 21:32
У Харкові стартував проект «Порада. Підтримка. Допомога – 2017», в межах якого проходитимуть консультації для українських військових та їх родин.
Учасники АТО зможуть отримати безкоштовну юридичну підтримку

Проект «Порада. Підтримка. Допомога – 2017» реалізують юристи Спілки ветеранів АТО та Харківської правозахисної групи за підтримки МФ «Відродження». Зокрема, саме надання юридичної підтримки було найбільш знаковим напрямком діяльності Спілки ветеранів. Вже понад два роки спеціалісти організації проводять безкоштовні консультації для учасників АТО. І за весь цей час накопичилось достатньо досвіду, який можна буде реалізувати в новому проекті.

«В цьому році ми розширили спектр надання юридичних послуг, додавши також виїзди у область, – розповів Микола Сапелкін, керівник юридичного департаменту Спілки ветеранів АТО, – в рамках роботи над цим проектом передбачені виїзди мобільних груп. Це юрист, це голова організації. Можливо, ми будемо брати з собою ще соціальних працівників. Це буде уточуватись в рамках роботи. Це для людей, які не мають змоги приїхати до міста. Бо консультації надаються в Харкові. Ми йдемо до людей. Та намагаємося бути до них ближчими. Що стосується результатів реалізованого проекту, то за попередній рік майже шістсот з «гаком» учасників АТО та членів їх сімей отримали безкоштовні консультації».

Він розповів, що навіть після проведення консультації юристи не забувають учасників АТО та цікавляться, як проходять їх справи. Крім того, вони забезпечують супроводження у випадку адміністративного провадження. А спеціалісти Харківської правозахисної групи реалізують програму юридичної допомоги ще й в кримінальних провадженнях .

«Ми будемо надавати допомогу тим, хто до нас звернеться через Спілку ветеранів АТО, – розповіла Людмила Клочко, керівниця громадської приймальні ХПГ, – в обґрунтованих випадках. Бо кожному, хто став фігурантом кримінально справи, допомогти дуже важко. Але ми будемо намагатися допомогти тим, чиї права були порушені».

«Навряд хтось зможе допомогти демобілізованим учасникам АТО краще, ніж вони самі, – додав Сергій Гульчук, представник східного регіонального представництва МФ «Відродження», – бо вони більш за всіх розуміються на цих проблемах, вони самі через це пройшли. Є безпосередня довіра. Це те саме місце, ті самі люди, які якнайкраще їх розуміють та знаходять з ними спільну мову».

comments powered by HyperComments