У Харкові військові та курсанти вшанували пам’ять героїв Крут

Юлія Гуш  |  Понеділок, 29 січня 2018, 11:36
Сьогодні в місті пройшли урочистості, приурочені до сотих роковин бою під Крутами.
У Харкові військові та курсанти вшанували пам’ять героїв Крут

Захід відбувся на плацу Національної академії Нацгвардії України. В урочистостях взяли участь бійці Харківського гарнізону, ветерани АТО, курсанти та викладачі військових вишів Харкова. Того дня військове керівництво не тільки згадувало подвиг героїв Крут, а й розповідало про значення тієї події для сучасників.  

«Сьогодні ми відзначаємо трагічну і водночас – дуже важливу дату в історії України, – підкреслив Олексій Максимов, директор Департаменту оборони, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами ХОДА, – це сторіччя бою під Крутами. Це страшна трагедія, коли Україні у 1918 році почала загрожувати російсько-більшовицька агресія. Тоді студенти, юнкера, погано озброєні, які не мали навичок, дали бій. І декілька годин утримували в десятки разів більшого за чисельністю ворога».

За його словами, в далекому 1918-му ці студенти своїм подвигом заклали непохитну віру в перемогу України. І сьогодні особливо важливо згадувати про тодішні події – не тільки заради вшанування пам’яті, а й для виховання нового покоління військових.

«Про це важливо згадувати, адже сьогодні минуло сто років після того, як 300 молодих юнаків і дівчат стояли на смерть за оборону нашої держави, – розповідала сержант Христина Бойчук, командир 3-го відділення 115-ї навчальної групи, – і історія має властивість повторюватися. Як і 100 років тому, молоді люди також стоять на обороні нашої держави. І якби не подвиг сторічної давності тодішніх молодих людей, то ми би зараз не мали можливості спілкуватися рідною мовою, жити на своїй землі, читати своїх авторів і вшановувати пам’ять полеглих, які загинули за Україну».

За її словами, зраз важливо згадувати героїв Крут для того, щоб їх подвиг не був забутий, а їх приклад допомагав сучасникам рухатися далі.

В межах заходу військові та курсанти підняли державний прапор, а також виконали гімн та взяли участь в мітингу. Під кінець урочистостей вони поклали квіти до пам’ятника захисникам України.

comments powered by HyperComments