Вибори до нових ОТГ на Харківщині: за що проголосували люди

Вівторок, 1 травня 2018, 11:55
На Харківщині цими вихідними пройшли вибори у ОТГ. Вони стали останніми великими виборами перед президентськими та парламентськими, тож і результати і технології – показові.
Вибори до нових ОТГ на Харківщині: за що проголосували люди

Про це пише Depo.Харків. 

На Харківщині перемогу як серед голів, так і серед обраних депутатів отримала пропрезидентська сила – БПП "Солідарність". 84% довіри отримали кандидати на пост голів, 52% - депутати від цієї політичної партії.

Доволі очікуваний результат в регіоні, не дивлячись на постійні вкиди різного роду "соціологій" про падіння рейтингу президента та його партії. Оскільки саме на Харківщині у президента сформувалася найефективніша команда - рівень довіри до представників виконавчої влади трансформується в результати виборів. І це найточніша соціологія.

Сільські райони отримують найважливіше – увагу до застарілих проблем, розвиток інфраструктури, нові медичні заклади, нові школи. Життя поволі повертається туди, куди заходять інвестиції. І це - найсуттєвіше.

Економіка

В останні декілька років Харківська область демонструє хороші економічні результати, що дозволяє регіону займати провідну позицію за показниками соціально-економічного розвитку серед інших областей країни.

За 2017 рік зовнішньоторговельний оборот товарами і послугами Харківської області склав 3 млрд 176 млн дол. і збільшився майже на 12% у порівнянні з попереднім роком. Експортне постачання промислової продукції склало майже 1 млрд дол., або 84% від загального обсягу експорту області. З них третина - постачання продукції машинобудування. За січень 2018 року експорт машинобудівної продукції збільшився на 18,5% і склав майже 19 млн дол.

Але важливою є позиція керівника регіону. "Усі економічні показники, яких ми досягаємо разом, повинні прямо відбиватися на кожному жителеві Харківської області, - вважає Юлія Світлична. - Саме з цією метою ми відвідуємо великі промислові підприємства..". Особисті консультації із керівниками крупних підприємств дають гарні результати – зарплати ростуть. І серед перспективних напрямків завантаження промислових підприємств регіону, на думку голови області, - участь їх у програмах модернізації великих державних компаній (наприклад, таких, як "Укрзалізниця"). Беручи участь у подібних програмах, великі підприємства регіону також зможуть завантажувати замовленнями суміжників.

У січні-лютому 2018 року індекс промислового виробництва в області становив 103,7% (при середньому по Україні 102,8%). У минулому році вперше за останні роки чисельність працівників у промисловості почала зростати. Протягом 2017 року в цій сфері було створено близько 3,7 тисячі нових робочих місць. У цілому по області було створено 39 тисяч нових робочих місць. Темпи зростання заробітної плати були вищими за середні по Україні й становили 140,5%. Зарплата продовжує зростати й у 2018 році.

ЖКГ та інфраструктура

Харківська область бере активну участь у міжнародних проектах, що пов'язані з модернізацією системи ЖКГ, дуже ефективною є політика в реалізації інфраструктурних проектів – вперше за 30 років обласна влада взяласч за освітлення віддалених населених пунктів. Реалізація проекту "Енергія світла" проходить у рамках Програми соціально-економічного розвитку області. За цей час планують вирішити всі питання, пов'язані з зовнішнім освітленням, в 1761 населеному пункті Харківської області.

Перший етап реалізації проекту, що розрахований на 2018 рік, передбачає облаштування зовнішнього освітлення на 300 вулицях у 137 населених пунктах, в яких проживає загалом понад 200 тисяч людей. Це 13-14% всього обсягу робіт, які заплановані на 4 роки. За 3-4 місяці будуть сформовані плани щодо всіх населених пунктів, паралельно здійснюється робота на місцях. Сьогодні в роботі знаходиться 59 договорів, 2 вже укладено. Наступного тижня в Коломацькому районі візьмуться до робіт. У кількох районах, на деяких об'єктах планують застосувати альтернативне джерело енергопостачання - сонячні батареї. Реалізація проекту "Енергія світла" знаходиться під особистим контролем керівника області Юлії Світличної.

Дороги

У порівнянні з минулим роком на місцевій мережі доріг буде виконано в 4-4,5 рази більше робіт. За ініціативи голови Харківської ОДА 7 грудня минулого року в Харківській області було створено Дорожній фонд, який формується на принципі співфінансування бюджетів різних рівнів.

Спільно з районами і громадами сформовано список доріг, які необхідно ремонтувати в першу чергу. До нього увійшли 80 доріг місцевого значення та 238 вулиць комунальної власності. Дороги обрано, аби максимально покрити маршрути до лікарень, соціальних та освітніх закладів. Ремонтні роботи вже розпочалися. Голова області активно лобіює залучення державних коштів на ремонт дороги Р-78 "Харків – Зміїв – Балаклія – Горохуватка", яка об'єднує 6 районів Харківської області. "Є численні звернення людей, які просять надати цій дорозі пріоритет. І я з ними повністю згодна, - сказала Юлія Світлична. - Я звернулася до керівництва "Укравтодору", і з його боку вже є розуміння щодо поточного ремонту на цей рік. Але я підтримую людей, що цю дорогу потрібно ремонтувати капітально. Тому мною вже спрямовано листа, аби включити її до Державного плану капітального ремонту та будівництва доріг на 2019 рік".

Медицина

Харківщина активно долучається до реалізації ініційованої Президентом України реформи сільської медицини. Вже заплановано побудувати 50 нових медичних амбулаторій. Зміцнюється матеріально-технічна база закладів охорони здоров'я, розвивається телемедицина. Робота цієї системи налагоджується так, щоб мешканці найвіддаленіших районів могли отримувати якісні послуги. При визначенні місць розташування медичних амбулаторій враховували пропозиції місцевих громад, а також медичної спільноти з районів області. Нові заклади забезпечать сучасним обладнанням, необхідним для діагностики та лікування, буде придбано службовий транспорт для лікарів. Вже розпочато будівництво перших амбулаторій.

Освіта

Говорячи про розвиток галузі освіти в Харківській області, треба відзначити суттєве розширення можливостей, яке було надано децентралізацією. Збільшення бюджету області в рази, дозволило вкладати кошти у розвиток різних сфер, і на Харківщині однією з пріоритетних було обрано освіту. До процесу стали активно залучати місцеві громади.

"Ми перейшли на модель солідарного фінансування. Аналогічну модель покладено в основу роботи ДФРР та всіх європейських структурних фондів. Принцип простий: ті громади, які мають якісні проекти в освіті та готові їх фінансувати, отримують співфінансування з обласного бюджету", - таку позицію висловила Юлія Світлична під час розширеної урядової наради з питань децентралізації та регіонального розвитку.

По-перше, створено дієвий механізм залучення коштів у освітню сферу. Починаючи з 2015 року, Харківська область збільшила фінансування освіти з місцевих бюджетів більш ніж утричі – з 2 до 6 млрд грн.

По-друге, вирішено одвічну проблему захищених статей та інших поточних витрат. Для освітнього комплексу області минулий рік став першим без боргів за енергоносії. Змогли забезпечити підвищення зарплат вчителям, а також вдвічі збільшити надбавку за престижність праці та грошову винагороду педагогам.

Нарешті, по-третє, головне. Дано старт розвитку та модернізації освітньої мережі в районах області. За останні три роки в області було відкрито 37 дитсадків (з них 18 – у 2017 році). Додатково створено понад 5 тисяч місць для дошкільнят. У сфері середньої освіти було побудовано "з нуля" першу за останні 12 років школу ("Мобіль" у Пісочині) та лише за 2017-й реконструйовано та капітально відремонтовано близько 200 шкіл.

Уже на сотні пішов перелік проектів, які реалізовані в рамках масштабних програм розвитку шкільної спортивної інфраструктури, створення умов для інклюзивного навчання, оновлення кабінетів природничо-математичних дисциплін. Основна увага на цей рік – до опорних шкіл. Зараз їх вже 22. Із першого вересня буде 41. А це – обов'язковий капітальний ремонт, новий спортивний майданчик, повністю укомплектований штат кваліфікованих педагогів, повністю вирішене питання підвезення учнів і вчителів.

До речі, у 2017 році відмічено зниження рівня злочинності в регіоні більш ніж на 30%, у тому числі відбулося зменшення випадків скоєння тяжких злочинів.

Все це в комплексі повертає життя в райони, і утверджує довіру до команди президента саме реальними справами.

Область впевнено рухається вперед. Ретельно підходячи як до процесу формування стратегії розвитку, так і до створення нових громад. Перспективним планом формування територій громад області охоплено 98% території Харківщини. В області створено 16 об'єднаних територіальних громад. Зокрема, в 2017 році створено 9 ОТГ, а цього року – 4 (Старовірівська та Циркунівська сільські, Великобурлуцька й Пісочинська селищні ОТГ, в яких відбулись вибори 29 квітня). Протягом 2018 року на території області заплановано утворити 15 ОТГ. Успіхи Харківської області в процесі формування об'єднаних громад відзначає перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В'ячеслав Негода: "Ми оцінюємо ефективність команд, які працюють в областях, також за динамікою зміни місця області в рейтингу. Лідером є Харківська область, яка перейшла на вищі позиції у порівнянні з 2017 роком".

"Децентралізація – це найуспішніша реформа, яка була ініційована Президентом України і зараз активно впроваджується урядом, - відзначає керівник Харківщини Юлія Світлична - Влада пообіцяла передати кошти на місця, і влада тримає слово. На прикладі Харківської області: бюджет розвитку збільшився в 5 разів. І це нам дозволяє будувати: метрополітен, нові школи, дитячі садочки, спортивні майданчики, центри адміністративних послуг. Уже добудовуємо великий комплекс філармонії, на який чекали харків'яни понад 10 років, та будемо братися до будівництва нового онкологічного центру. Сьогодні будемо зосереджуватися на питаннях подальшого розвитку – без зменшення темпів: будемо розвивати громади, райони області, а також у цілому країну".

Мабуть це і є секретом успіху президентської партії на Харківщині: тримати слово і будувати. Сьогодні люди голосують за справи.

Нагадаємо, Харківщина є лідером за динамікою зміни місця області в рейтингу активності формування ОТГ. Наразі Перспективним планом формування територій громад області охоплено 98% території Харківщини.

comments powered by HyperComments