«Меморандум із Благодійним фондом Петра Порошенка дозволяє комплексно реалізовувати державну політику щодо інклюзивної освіти» – Світлична

Субота, 19 травня 2018, 17:46
Голова ХОДА Юлія Світлична взяла участь у відкритті в Богодухові інклюзивно-ресурсного центру.
«Меморандум із Благодійним фондом Петра Порошенка дозволяє комплексно реалізовувати державну політику щодо інклюзивної освіти» – Світлична

Новенький інклюзивно-ресурсний центр розмістився в Богодухівському ліцеї №3. Тут створені всі умови для дітей з особливостями розвитку. У приміщенні провели капітальний ремонт та обладнали його спеціальними меблями, мультимедійним обладнанням та устаткуванням, що відповідає вимогам до таких центрів. Також тут є іграшки та матеріали для проведення занять за новітніми методиками. Центр надаватиме корекційні послуги для всіх дітей Богодухівського району, які цього потребують.

«У державі вперше впроваджується комплексний підхід щодо навчання дітей  із інклюзивними потребами, - підкреслила голова ХОДА Юлія Світлична. - Завдяки тому, що ми підписали меморандум із Благодійним фондом Петра Порошенка, сьогодні можемо комплексно реалізовувати в Харківській області державну політику щодо інклюзивної освіти. Створення таких центрів, ресурсних кімнат та медіатек у школах області – це результат спільної роботи державної та місцевої влади, а також спонсорської допомоги».

Директор КУ «Богодухівський інклюзивно-ресурсний центр» Олена Кононенко  відзначила, що на даний момент займатися в центрі будуть більше 120 дітей району, в подальшому їх кількість може бути збільшена.

«Попит на наші послуги значний, у центрі давно була потреба, - сказала Олена Кононенко. -  Для батьків це дуже велика допомога, адже всі батьки мріють про те, щоб їх діти були здорові, розумні, а головне – щоб вони були прийняті в суспільстві. Коли дитина реалізована, вона щаслива. У цьому ми  й допомагаємо. Вам, Юліє Олександрівно, дуже велика подяка за вашу підтримку. Це настільки велика справа!»

Серед перших відвідувачів центру – мати-вихователька дитячого будинку сімейного типу Ірини Ришко. Ірина виховує 6 дітей від 8 до 19 років. До центру привела сина, який має вади мовленевого розвитку.

«Ми в захваті від цього центру. Дуже чекали на його відкриття. Тут чудові умови, діти себе почувають, як удома», - відзначила Ірина.

До розвитку інклюзивної освіти в Богодухівському районі долучилася й місцева ЗОШ № 2. Для учнів із особливими освітніми потребами тут відкрили ресурсну кімнату та медіатеку. Голова ХОДА оглянула роботи, проведені в приміщеннях школи. Тут зробили поточний ремонт та встановили новее обладнання. У ресурсній кімнаті облаштували три зони: соціально-побутової реабілітації, навчальну та  зону гри.  Медіатеку забезпечили всім необхідним інформаційним ресурсом.

Нагадаємо, в січні 2018 року перший на Харківщині інклюзивно-ресурсний центр відкрили в Балаклійському районі. До кінця року такі центри мають з'явитися в кожному районі області. Окрім того, у планах ХОДА -  створити 15 ресурсних кімнат та 25 медіатек.

Як повідомляла «Справжня Варта», 19 травня голова ХОДА перебувала з робочою поїздкою в Богодухівському районі. Зокрема, вона передала ключі від нової сільськогосподарської техніки колективу Богодухівського аграрного ліцею.

comments powered by HyperComments