Звільнення Рубіна – законне: суд виніс остаточне рішення

Четвер, 12 липня 2018, 14:32
26 червня 2018 року Верховний Суд України поставив крапку в справі за позовом Едуарда Рубіна до Міністерства освіти і науки України та Харківського національного університету радіоелектроніки про скасування наказу та поновлення на роботі колишнього виконуючого обов’язки ректора ХНУРЕ. Звільнення Рубіна визнано законним.
Звільнення Рубіна – законне: суд виніс остаточне рішення

Про це повідомляє прес-служба вишу. 

У 2016 році, після проведення виборів на посаду ректора Харківського національного університету радіоелектроніки, в яких переміг професор Валерій Семенець, Едуард Рубін звернувся до Київського районного суду з позовом про визнання звільнення незаконним, а також з вимогою про поновлення його на посаді виконуючого обов’язки ректора ХНУРЕ, і виплаті заробітної плати за час вимушеного прогулу. Засідання у цій справі відбулося 12 січня 2017 року. Київський районний суд відмовив у задоволенні позовних вимог Рубіну і задовольнив заперечення представника ХНУРЕ, начальника юридичного відділу Данила Чулкова.

Пізніше колишній співробітник університету Едуард Рубін звернувся до Апеляційного суду Харківської області з апеляційною скаргою на рішення Київського районного суду з проханням скасувати рішення нижчестоящого суду і винести нове рішення, яким поновити Рубіна на посаді в.о. ректора ХНУРЕ, визнати його звільнення незаконним і виплатити середній заробіток за час вимушеного прогулу. Апеляційний суд виніс рішення, яким скасував рішення Київського районного суду міста Харкова і поновив на посаді в.о. ректора Едуарда Рубіна, не взявши до уваги результати проведених в ХНУРЕ виборів, в ході яких було обрано нового ректор, професора Валерія Семенця, а також проігнорувавши підписання контракту Міністерством освіти і науки з новим ректором Семенцем.

«Рішення було винесено з неправильним застосуванням норм матеріального права, а також з порушенням норм процесуального права», – зазначив юрист ХНУРЕ Чулков.

ХНУРЕ не погодився з цим рішенням Апеляційного суду. Представник університету Чулков звернувся з касаційною скаргою до Верховного Суду України з клопотанням про призупинення виконання рішення Апеляційного суду до винесення рішення Верховним Судом. Касаційна скарга була прийнята, клопотання начальника юридичного відділу ХНУРЕ – задоволено.

Верховний Суд України виніс рішення, в якому постановив касаційні скарги МОНУ та ХНУРЕ задовольнити, рішення Апеляційного суду Харківської області від 13марта 2016 року скасувати, рішення Київського районного суду від 12 січня 2017 року залишити в силі.

comments powered by HyperComments