На Харківщині влаштували раптові перевірки у дитячих таборах: що і в кого знайшли

Четвер, 2 серпня 2018, 21:39
На Харківщині у дитячих таборах відпочинку провели позапланові комісійні перевірки щодо дотримання санітарних норм та протипожежної безпеки.
На Харківщині влаштували раптові перевірки у дитячих таборах: що і в кого знайшли

«19 липня було проведено засідання обласного штабу з питань організації оздоровлення та відпочинку дітей, який прийняв рішення здійснити позапланові перевірки наявних на території області закладів оздоровлення та відпочинку районними, міськими комісіями за місцем розташування цих закладів, - повідомила завідувачка сектору з організації оздоровлення дітей Управління у справах молоді та спорту ХОДА Оксана Колодідєва. - Серйозних випадків порушень, на щастя, не зафіксували, надзвичайних ситуацій - також. Щодо тих порушень, які були виявлені, надано відповідні приписи і рекомендації, які частково виконані, частково – на стадії виконання. Питання безпечного оздоровлення дітей перебуває під контролем».

За словами в.о. начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області Тетяни Колпакової, виявлені фахівцями порушення стосувалися правил прибирання, дезрежиму, правил зберігання харчів, порушення режиму провітрювання приміщень, ведення документації тощо.

«Ми перевірили всі наявні заклади оздоровлення дітей, у семи закладах виявлені порушення. За результатами перевірок видали три приписи. Решта порушень були усунені в період перевірки. Наші фахівці не виходили із закладів, не домігшись виправлення порушень», - сказала Тетяна Колпакова.

За її словами, під час перевірок фахівці звертали увагу на два головні фактори: водопостачання закладів та безпечність харчових продуктів.

«Стосовно контролю за безпечністю харчів, у зв’язку зі змінами у законодавстві, у нас є повноваження перевіряти без повідомлення всіх суб’єктів господарювання, в тому числі і оздоровчі заклади. Достатньо жорсткі заходи щодо усунення порушень, може дійти навіть до зупинення діяльності за рішенням суду. В оздоровчих закладах підстав застосовувати такі повноваження не було. Сподіваємося, що їх не буде до кінця оздоровчої кампанії», - сказала Тетяна Колпакова.

За словами т.в.о. начальника управління запобігання надзвичайним ситуаціям Головного управління ДСНС України у Харківській області Андрія Данилова, завдяки плідній співпраці Харківської облдержадміністрації, райдержадміністрацій та керівників закладів оздоровлення, вдалося максимально усунути порушення, які могли спричинити виникнення надзвичайних ситуацій. Так, у районах, де знаходяться дитячі табори, були створені спеціальні групи, до яких входять представники усіх служб, на які покладені обов’язки контролю за безпечністю проведення оздоровчого періоду. Також перед початком кожної зміни для вихованців та персоналу закладів фахівці ДСНС проводять спеціальні бесіди та інструктаж з протипожежної безпеки. Фахівцями ДСНС була здійснена перевірка на працездатність протипожежного водопостачання, відповідність шляхів евакуації вимогам законодавства.

«Окрім того, на виконання рішення Кабінету міністрів України та розпорядження голови Харківської обласної державної адміністрації, з метою організації підготовки та проведення безпечного відпочинку дітей у 2018 році Головним управлінням протягом квітня-травня організовані та проведені перевірки дотримання вимог законодавства у сферах пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту в закладах відпочинку та оздоровлення дітей. За результатами проведених перевірок керівникам об’єктів вручені акти перевірок та приписи про усунення порушень. За допущені порушення 27 посадових та відповідальних осіб притягнуто до адміністративної відповідальності», - зазначив Андрій Данилов.

comments powered by HyperComments