Голова ХОДА Світлична та посол Німеччини Райхель обговорили реалізацію спільних проектів

Вівторок, 12 лютого 2019, 12:27
Губернатора Харківської області Юлія Світлична 12 лютого провела зустріч з послом Німеччини Ернстом Райхелем.
Голова ХОДА Світлична та посол Німеччини Райхель обговорили реалізацію спільних проектів

Як повідомляє прес-служба Харківської ОДА, під час більш ніж годинної розмови сторони обговорили реалізацію спільних проектів, безпековий стан на території Харківщини, хід децентралізації та об’єднання громад. Також окрему увагу було приділено забезпеченню прозорості та відповідності нормам закону всіх виборчих процесів в області.

«У Харківської області надзвичайно гарні стосунки з однією з найпотужніших економік Європи. Ви приділяєте особливу увагу східній області, за що ми вам надзвичайно вдячні», - звернулася голова ХОДА до Надзвичайного та Повноважного Посла Федеративної Республіки Німеччина в Україні.

Так, за інформацією Юлії Світличної, експорт харківських підприємств до Німеччини зріс на 20%, а за підтримки Уряду ФРН на Харківщині реалізуються та вже реалізовані більше ніж 80 проектів технічної допомоги. Також активну співпрацю з німецькими колегами мають виші регіону – 19 з них мають спільні освітні проекти з 65-ма університетами Німеччини.

«Сподіваємося, що ця робота – плідна та потужна - триватиме й надалі. Зі свого боку ми будемо робити все для того, щоб ті проекти, які ви реалізуєте на Харківщині, були найбільш ефективними», - сказала керівник області.

Ернест Райхель, у свою чергу, відзначив, що на Харківщині дуже активно працюють Генеральний та Почесний консули Німеччини, проте це не є приводом для пана посла не відвідувати регіон.

«Ми вважаємо цей регіон дуже важливим для всієї країни. Зараз у нас є можливість дивитися в майбутнє, продовжити роботу над нашими проектами та започатковувати нові проекти», - зазначив Надзвичайний та Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні.

Одним з центральних питань обговорення під час зустрічі стало забезпечення чесного та прозорого виборчого процесу в регіоні.

«Виборчий процес в області повинен бути прозорим, чистим та відповідати законодавству й міжнародним стандартам та нормам, - наголосила Юлія Світлична. - Я неодноразово висловлювала свою позицію щодо прозорості та неупередженості виборчого процесу – незалежно від кандидатів. Усі вони мають однакові стартові умови. І саме люди вирішуватимуть, яким повинен бути президент. Ми, відповідно до законодавства, здійснюємо всю організаційну та підготовчу роботу, яка покладена на органи виконавчої влади, але до людей ми йдемо з конкретними справами, а не з лозунгами чи іменами».

Керівник області також повідомила, що під час останнього засідання Бюро Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи запросила представників цієї організації до участі в моніторингу президентських та майбутніх парламентських виборів в Україні.

«Розраховуємо на вашу особисту та персональну підтримку прозорих і чесних виборів. Сподіваюся на плідну співпрацю щодо забезпечення чистого й прозорого волевиявлення людей», - звернулася керівник області до посла Німеччини.

«Дуже дякую вам за запевнення, що ці вибори будуть чесними та вільними й прозорими. Ви закликали мене особисто стати учасником цих виборів, постояти за прозорість виборів, і я можу вам повідомити, що я буду спостерігачем на цих виборах. Я вже є в списках ЦВК разом зі своїми колегами», - повідомив Ернест Райхель.

Він також відзначив, що Уряд Німеччини надає фінансове сприяння проекту, який спрямований на забезпечення виборів в Україні спостерігачами з Чорногорії.

«Чорногорія – це країна, де спостерігачі мають дуже гарний досвід», - відзначив пан посол та додав, що до України прибудуть і німецькі спостерігачі – через ОБСЄ.

Під час зустрічі Ернест Райхель та Юлія Світлична також обговорили питання безпеки на території Харківської області, проходження тут режиму воєнного стану, ходу процесу децентралізації та підготовки кадрів для ОТГ.

 

comments powered by HyperComments