На Харківщині школярі захворіли на кір

Вівторок, 19 лютого 2019, 16:22
Два випадки захворювання на кір були зафіксовані в Чугуєві.
На Харківщині школярі захворіли на кір

В прес-службі Чугуївської міськради повідомили, що двоє школярів захворіли на кір. За сьомий тиждень в порівнянні з шостим захворюваність на кір зросла на 16,7%. Лабораторно діагноз кору підтверджено у 13,9% хворих. Госпіталізовано 480 осіб. Летальні випадки не реєструвалися.

Жителям Харкова і області пропонують зробити безкоштовну щеплення проти кору. «Вакцина є, бельгійська, хорошої якості. Сьогодні є близько 89000 доз. Тобто, можливість вакцинувати 89000 людей. Вакцина безкоштовна для всіх. Якщо людина йде на вакцинацію здоровим, ніяких ускладнень не буде. В цілому щеплень і дорослим, і дітям робиться досить, крім певних районів. Але ми їх підтягнемо найближчим часом », - сказав Богдан Федак.

За даними Управління охорони здоров'я, в районах області зараз щеплення є у 82% дітей, в місті Харків - у 71%.

Кір - вірусне захворювання, яке характеризується симптомами інтоксикації, лихоманкою, плямисто-вузликової висипом, ураженням кон'юнктиви. Захворювання має високий рівень сприйнятливості.

При підозрі на розвиток кору необхідно негайно звернутися до лікаря, що важливо не тільки для швидкої постановки діагнозу і початку лікування, але і для якнайшвидшого прийняття протиепідемічних заходів в колективі, який відвідував хворий.

Можливі ускладнення з боку дихальної системи, шлунково-кишкового тракту, центральної нервової системи (стеноз гортані, ларингіт, отит, трахеобронхіт, первинна корова пневмонія, вторинна бактеріальна пневмонія, гепатит, коров'ячий енцефаліт, мезентеріальний лімфаденіт, лімфаденіт).

comments powered by HyperComments