На Будинку зі шпилем демонтують аварійні декоративні елементи

Неділя, 7 квітня 2019, 13:26
На будинку по пл. Конституції, 2/2 сьогодні, 5 квітня, почали демонтаж зруйнованих конструкцій декоративних елементів коло шпиля.
На Будинку зі шпилем демонтують аварійні декоративні елементи

Як повідомив директор КП «Харківспецбуд» Богдан Долина, з плином часу конструкції почали руйнуватися, що загрожує безпеці людей. Всього було шість елементів у формі конуса, одну конструкцію демонтували в радянські часи, другу - кілька місяців тому. Будівлю обстежили і вирішили замінити всі елементи. Сьогодні зняли один елемент, завтра - демонтують ще три.

Заступник Харківського міського голови з питань житлово-комунального господарства Андрій Руденко зазначив, що конструкції виконані з бетону, кожна з них важить близько 2 тонн. «Альпіністи не стали брати на себе відповідальність, щоб привести їх до ладу. Тому було вирішено  зняти конструкції, відновити їх і повернути на місце», - повідомив заступник міського голови.

Він зазначив, що всі дозвільні документи для проведення таких робіт підготовлені. Розглядається можливість зробити такі ж конструкції, але з інших матеріалів.

Нагадаємо, що в зв'язку проведенням робіт рух уздовж будинку по пл. Конституції, 2/2 завтра, 6 квітня, буде заборонено.

Довідка. Будинок зі шпилем займає цілий квартал. Його почав будувати Харківський турбінний завод для своїх співробітників у 1950 році. Через чотири роки була завершена основна частина будинку - зі шпилем нагорі. Дев'ятиповерхове крило будівлі з поштовим відділенням по Вірменському провулку звели у 1967 році.

comments powered by HyperComments