Безкарність вбиває: Як в Харкові протестували проти поліцейського свавілля

Юлія Гуш  |  Середа, 5 червня 2019, 12:02
Приводом для проведення акції стала смерть п’ятирічного Кирила, який загинув від кулі п‘яного поліцейського.
Безкарність вбиває: Як в Харкові протестували проти поліцейського свавілля

Вчора під стінами Головного управління поліції Харківщині відбулася акція проти поліцейського свавілля. Цього разу причиною протесту стало вбивство Кирила Тлявова, якому п‘яні поліцейські влучили кулею в голову. Хлопчик помер у лікарні. Йому було всього п‘ять років.

«Ми вимагаємо адекватної реакції на таку ситуацію, – розповів Дмитро Булах, – від Міністерства внутрішніх справ та взагалі, від державної влади. Особисто мені набридло розказувати, що державна влада не повинна покривати вбивць, не повинна покривати злочинців. Вбивць Небесної сотні, винуватців нападів на активістів, винуватців смерті Кирила… Ну скільки це може продовжуватися? У нас через такі речі відбулися вже дві революції. Люди, що, не розуміють? Якщо не буде змін, не буде реформ, якщо вони будуть провалюватися – то буде третя революція».

Учасники акції вимагали відставки міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, а також покарання всіх осіб, які були причетні до цієї трагедії. При чому, мова йде не тільки про самих злочинців – а й тих, хто їх намагається «відмазати» їх від відповідальності.

«Я тут щоб показати свою незгоду з тим, як люди, що зобов‘язані охороняти нас, наших дітей, порядок в наших містах замість цього, користуючись зброєю, фактично вбили дитину, – наголосила учасниця акції Тетяна Бедняк – для цього ми всі тут зібралися. Для того, щоб вимагати розслідування – об‘єктивного, вчасного. Ми вимагаємо, щоб вбивці були покарані. І ми вимагаємо щоб очільник відомства обов‘язково прийняв до відома те, що сталося. І в обов‘язковому порядку зміг попередити в подальшому от такі випадки».

«Є такі речі, з якими не можна миритися, – зазначила інша учасниця акції Ірина Сальник, – яким би не був важким день, потрібно приїжджати та щось робити. Це те, що стосується всіх безпосередньо. Ми можемо цього не усвідомлювати. Але безпека – це одна із базових потреб кожної людини. І зараз ми закриваємо очі на Катю Гандзюк, на цього хлопчика, а завтра і наше життя… Це банальні речі, мені навіть незручно про них говорити».

До управління поліції учасники принесли дитячі іграшки, книжки, запалені свічки та лампадки. Поблизу дверей вони вивісили плакати з надписами «Безкарність вбиває». Що характерно, ніхто з керівників відомства до них так не вийшов.

comments powered by HyperComments