В Україні стартувала кампанія «Вакциновані - значить захищені»

Понеділок, 29 липня 2019, 18:22
Вона спрямована на поширення інформованості населення щодо необхідності вакцинації від дифтерії та правця.
В Україні стартувала кампанія «Вакциновані - значить захищені»

Уляна Супрун, Володимир Курпіта та Сергій Жадан зробили щеплення від дифтерії та правця і закликали українців підтримати кампанію «Вакциновані – значить захищені».

«Пацієнтам слід вакцинуватися до вересня, оскільки з початком навчального року кількість випадків захворювання на інфекційні хвороби зростає, отже ризик виникнення спалаху підвищується, - зазначають у МОЗ. - В Україні вкрай низький рівень охоплення щепленнями від цієї інфекції: вакциновані лише 70% дітей, дорослих – ще менше. 2018 року кожен другий дорослий не зробив необхідного щеплення. За таких умов експерти прогнозують можливий ризик виникнення спалаху. Єдиний спосіб захиститися – зробити щеплення».

«Низький рівень вакцинації – одна з причин спалаху кору, який ми маємо зараз в Україні. Від літа 2017 року через ускладнення від кору померли 39 людей. А дифтерія – страшніша за кір. Бо смертність набагато вища: з тисячі хворих, за статистикою, помирає від 50 до 100 людей. Захищені ті, хто вакциновані. Закликаю кожного – підіть до сімейного лікаря, перевірте, коли ви востаннє вакцинувалися і за потреби – зробіть щеплення. Вакцини є. Вони якісні, безпечні та безоплатні», – розповіла в. о. Міністра охорони здоров’я України д-р Уляна Супрун.

Щоб захистити себе та своїх дітей, українцям слід негайно перевірити наявність у себе необхідної кількості щеплень і отримати щеплення, яке проводять комплексною вакциною від дифтерії та правця. Якщо серед немовлят рівень вакцинації щороку зростає, то дорослі дуже часто не роблять ревакцинацію вчасно.

«Вакцинацію проти дифтерії та правця розпочинають у ранньому дитячому віці. Вона складається з дитячого циклу на 6 доз та ревакцинації кожні 10 років у дорослому віці. Якщо ви вже дорослі, але не були раніше вакциновані або у вас немає записів про відповідні щеплення, – для захисту від дифтерії та правця необхідна триразова вакцинація АДП-М з інтервалом не менше 30 днів між першим і другим щепленнями та шість місяців - між другим і третім щепленнями», – зазначив генеральний директор Центру громадського здоров’я України д-р Володимир Курпіта.

Як і будь-який лікарський препарат, вакцини можуть викликати реакції. Серйозні реакції на вакцини вкрай рідкісні. Побічні ефекти, такі як болісні відчуття і припухлість у місці ін'єкції або невелике підвищення температури – це звичайне явище. І воно доводить, що вакцина працює, і організм формує імунітет. За даними Федерального агентства Міністерства охорони здоров’я США (CDC), вакцинація на 99% запобігає захворюванню.

«Для нас важливі кордони – ми їх захищаємо. Для нас важлива мова – ми її захищаємо. Вакцинація – це без перебільшення – питання  національної безпеки. Я вакцинуюся, моя дочка – теж вакцинована. І всіх закликаю – захистіть своє життя і здоров’я. Бо вакциновані – значить захищені», – закликав підтримати кампанію письменник і громадський діяч Сергій Жадан.

Зараз в усіх областях України є безоплатні та якісні вакцини для щеплень і дітям, і дорослим. Їх закуповує Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) у провідних виробників світу. Якість вакцин підтверджена Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Вакцинація входить у перелік гарантованих послуг первинної медичної допомоги. «В областях зараз є понад 2 мільйони доз вакцини для профілактики дифтерії та правця. Це більше ніж 100% від потреби. Якщо у вашому медичному закладі кажуть, що вакцини немає, зверніться до керівника закладу охорони здоров’я або Департаменту охорони здоров’я», - кажуть у МОЗ.

Нагадаємо, в Харківській області з початку року станом на 24.07.2019 зареєстровано 4468 хворих. Переважна більшість захворілих – дорослі (3080 осіб – 68,9%), питома вага дітей – 31,1% (1388 осіб).

За соціальними групами населення розподіл хворих наступний: непрацюючі – 30,0%, робітники транспорту, промпідприємств та інші – 18,5%, учні загальноосвітніх шкіл та шкіл-інтернатів – 15,2%, студенти вищих навчальних закладів, учні технікумів та ПТУ – 10,2%, неорганізовані дошкільники – 9,7%, службовці – 5,0%, медичні працівники – 4,1%, діти, які відвідують дошкільні навчальні заклади – 4,0%, працівники шкіл, ДНЗ, сільського господарства та харчової промисловості – 1,9%, пенсіонери — 0,8%, діти дитячих будинків – 0,6%.

Питома вага нещеплених серед захворілих склала 70,6% – 3153 особи, у тому числі з причин відмови та відсутності даних про проведені щеплення – 92,4% (2912 хворих). Аналіз захворюваності щеплених (1315 осіб) показав, що 454 хворих (34,5%) мають тільки одне щеплення, тобто також не мають імунного захисту.

comments powered by HyperComments