Майже півтисячі містян та гостей краю змогли побувати на безкоштовних оглядових екскурсіях Харковом (ФОТО)

Неділя, 1 вересня 2019, 13:15
У Харкові пройшли соціальні автобусні оглядові екскурсії «Харків – це моє місто».
Майже півтисячі містян та гостей краю змогли побувати на безкоштовних оглядових екскурсіях Харковом (ФОТО)

За словами директорки обласного комунального закладу «Харківський організаційно-методичний центр туризму» Валентини Холодок, у межах проєкту «Відкрита долоня» проводиться низка різних безкоштовних заходів для всіх охочих, повідомляє прес-служба облради.

Як складова соціального туризму, вони в першу чергу орієнтовані на соціально незахищені верстви населення: на пенсіонерів, людей з інвалідністю, воїнів АТО, вимушених переселенців та ін.

Цього року під час автобусної оглядової екскурсії «Харків – це моє місто» усі охочуючі мали змогу ознайомитися з містом за маршрутом: майдан Конституції – Благовіщенський майдан – вул. Полтавський шлях – Павлівська площа – вул. Пушкінська – вул. Весніна – вул. Сумська – майдан Свободи – вул. Сумська – майдан Конституції.

«З часом тематика таких от соціальних екскурсій розширюється. При чому, стає більше не тільки слухачів, а й охочих долучитися до цих екскурсій в якості волонтерів та організаторів», – говорить директор ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму.

Організатори відзначають, що у 2018 році на День міста було організовано 6 екскурсій та обслуговано 300 осіб, серед яких були як харків’яни, так і гості регіону. Цьогоріч було проведено вже 8 екскурсій для 400 осіб, за участю фахових екскурсоводів – Олени Черкашиної та Ольги Андрєєвої.

«Але не тільки городяни відвідують такі екскурсії, також цього року серед охочих були туристи із Казахстану, Німеччини та Великобританії. Реєстрацію, яка тривала не більше 3-х годин, пройшли 400 осіб», – наголосила Валентина Холодок.

Як зазначають організатори, зазначений проєкт покликаний стати щорічним і традиційним, аби кожен мешканець міста знав, де й коли можна більше дізнатись про історію рідного краю, а також відчував гордість за те, де народився й живе.

«Помітно, що протягом останнього часу, з точки зору туризму, сильно зросла привабливість Харківського регіону. Керуючись нашим досвідом як суб’єкта туристичної діяльності, можу стверджувати, що дуже багато груп приїздить до Харкова із Дніпропетровська, Запоріжжя, Києва та інших міст України, навіть із зарубіжжя. Буквально днями я бачив групу із Китаю. У нас багато парків, музеїв, розвинена інфраструктура. Харківщина є дуже цікавою регіоном з погляду його історії, тих людей, котрі тут жили й працювали, а тепер відомі у всьому світі, – прокоментував Кирило Бондаренко, генеральний директор туристичного оператора «Відпочинок на всі 100» – Тому коли ми задумували такий формат заходу, то переслідували лише одну мету – кожен житель повинен знати історію свого міста. Щоб потім, як мінімум, розповісти своїм друзям і знайомим з інших міст України про Харківщину з великою любов’ю».

Додаткову інформацію щодо проведення інших соціальних екскурсій можна дізнатись у фахівців ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму»:

comments powered by HyperComments