У центрі Харкова встановили меморіальну дошку генералу КДБ

Понеділок, 4 листопада 2019, 16:36
Меморіальну дошку генерал-майору Юрію Шрамку встановили на вулиці Свободи у будинку №8, де він жив 8 років з 2001 по 2009.
У центрі Харкова встановили меморіальну дошку генералу КДБ

Як повідомили у прес-службі Харківської обласної ради, на відкритті меморіальної дошки були присутні Почесні громадяни міста та області, члени громадської організації «Харківський клуб «Генерал», містяни, колеги, друзі та родичи Юрія Шрамка.

Почесний громадянин Харкова і Харківської області, багаторічний керівник банку «Грант» і Благодійного фонду «Правопорядок» Юрій Шрамко помер на 89-му році життя в травні 2019 року.

Рішення про встановлення меморіальної дошки було прийняте 13 червня на засіданні Міської комісії з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища.

Як повідомляє ХарківTimes, відкриття цієї дошки прямо суперечить Закону України «Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки».

Згідно з цим законом символікою тоталітарного режиму, крім усього іншого, є «зображення, пам'ятники, пам'ятні знаки, написи, присвячені ... співробітникам радянських органів державної безпеки всіх рівнів».

Довідка: Юрій Шрамко народився 2 листопада 1930 року в селищі Червоне на Житомирщині. У 1953 році він закінчив філософський факультет Київського державного університету імені Шевченка, ставши викладачем філософських дисциплін.

З 1963 року працював в органах державної безпеки СРСР. У 1963—1966 р. — начальник відділу Комітету державної безпеки (КДБ) при РМ Української РСР.

У 1966—1972 р. — заступник начальника Управління КДБ при РМ Української РСР по Київській області.

У 1972—1980 р. — начальник Управління КДБ при РМ Української РСР по Ворошиловградській області.

Від 1980 до 1987 року працював на посаді начальника обласного управління Комітету державної безпеки.

У 1993 році став заступником голови правління, а рік потому — головою правління одного з перших комерційних банків України «Реал Банк». З 2012 року був віце-президентом банку «Грант».

Шрамко обирався депутатом Верховної Ради УРСР у 1985-1990 роках. Він був віце-президентом Харківського банківського союзу, головою правління регіонального благодійного фонду «Правопорядок», керівником Центральної Ради українського об’єднання військовослужбовців запасу у відставці. Юрія Шрамка також обрали почесним громадянином Харкова і Харківської області.

comments powered by HyperComments