За час бойових дій на Донбасі військові медики із Харкова прийняли понад 26 500 воїнів
За словами командування військово-медичної установи, протягом 2014-2019 років лікарі у погонах прийняли у себе понад 26 500 військовослужбовців різних силових відомств та правоохоронців, які брали участь у відновленні суверенітету і територіальної цілісності України, пише АрміяInform..
Торік тисячі годин провели в операційних чи маніпуляційних кімнатах військові лікарі з Харкова. При цьому їх самих періодично направляють у бойові відрядження на Донбас, де вони набувають ще більшого досвіду. Переважна більшість офіцерів побували на Сході України по два і більше разів.
Начальник ВМКЦ ПнР полковник медичної служби Юрій Подолян особисто бере участь у проведенні анестезіологічного забезпечення під час оперативного втручання. Також офіцер Збройних Сил України втілює в життя систему високоефективних заходів щодо своєчасного надання медичної допомоги хворим і пораненим. Усе це дозволяє зберегти сотні людських життів та сприяє швидкому відновленню їхньої боєздатності.
— У центрі постійно вдосконалюється лікувально-діагностична база, — говорить начальник ВМЦ ПнР. — Це завдання є одним із пріоритетних напрямків роботи нашого колективу. Приміром, поступово переобладнуються операційні відповідно до сучасних вимог і стандартів, а із 2017 року ми користуємося медичною інформаційною системою типу MІС Smart. Відомі далеко за межами центру можливості такого винаходу моїх підлеглих як хірургічний «диво-магніт». Ми ж зі свого боку активно вивчаємо напрацювання та різні інновації своїх колег. Тож із року в рік ми стаємо ще сильнішими в професійному відношенні.
До речі, старання та службову самовіддачу полковника медичної служби Юрія Подоляна помітили старші начальники і тому минулого року йому присвоєно почесне звання «Заслужений лікар України».
Також чимало офіцерів та цивільних працівників військово-медичної установи як викладачі чи наставники проводять окремі практичні заняття для студентів Харківської медичної академії післядипломної освіти на базі Військово-медичного клінічного центру Північного регіону. Деякі з випускників-ескулапів потім вирішують пов’язати свої долі зі Збройними Силами України.