Бути донором – це благородно і корисно: харків’ян запрошують долучитись до Дня донора

Вівторок, 11 лютого 2020, 16:32
20 лютого 2020 року о 9.00 годині на базі ДУ «Харківський ОЛЦ МОЗ України» за адресою: м. Харків, Помірки буде організовано День донора крові. Забір цільної крові буде проводитись виїзною бригадою Харківського обласного центру служби крові (далі – ХОЦСК).
Бути донором – це благородно і корисно: харків’ян запрошують долучитись до Дня донора

Кожен охочий може допомогти популяризувати культуру донорства і долучитися до порятунку життя, повідомляє Лабораторний центр з посиланням на сайт ХОЦСК.

Що треба знати донору

Донором може бути кожна здорова людина у віці від 18 до 60 років, яка дала згоду дати кров або плазму, та не має медичних (перенесення оперативних втручань протягом року, нанесення татуювання протягом року) і соціальних протипоказань. Прийом донорів в закладі служби крові проводиться на підставі документа, що посвідчує особу донора (паспорту). Перед медичним оглядом донор заповнює анкету, даючи відповіді на поставлені у ній запитання та завіряє їх особистим підписом.

У організмі людини міститься в середньому близько 5 літрів крові, тобто 7% від ваги його тіла. Доза кроводачі абсолютно нешкідлива і безпечна для здоров’я донора, є 450 мл, причому він втрачає переважно рідку частину крові — плазму, яка відновлюється протягом 18-20 годин. Після здачі крові у донора зберігається добре самопочуття, апетит, нормальна працездатність.

Рекомендації донорам:

     - Не слід здавати кров після роботи в нічну зміну.

     - За три доби до кроводачи з раціону слідують виключити жирну їжу і не вживати спиртні напої.

     - Ввечері на передодні донації легка вечеря, а вранці, в день донації обмежитись солодким чаєм з хлібом та нежирними сортами сиру або печивом.

   -  Безпосередньо після здачі крові не можна займатися важкою фізичною працею, вживати спиртні напої, управляти транспортними засобами, працювати на висоті.

Привілеї донорам

  -  Безкоштовне медичне та лабораторне обстеження з видачею довідки про стан здоров’я (аналізи на ВІЧ, гепатит В і С, сифіліс, рівень аланінамінотрансферази і гемоглобіну, група крові і резус — належність).

   -  Гарячий чай перед донацією.

   - Безкоштовне харчування або грошова компенсація після донації.

  - В день здачі крові і її компонентів – звільнення від роботи із збереженням середнього заробітку або надається інший день відпочинку із збереженням середньомісячної заробітної плати, або цей день може бути приєднаний до щорічної трудової відпустки.

comments powered by HyperComments