Вода у всіх джерелах Харкова не відповідає нормам – результати експертизи

Середа, 12 лютого 2020, 12:17
У Харкові досліджено 56 проб води з 12-ти каптажів природних джерел
Вода у всіх джерелах Харкова не відповідає нормам – результати експертизи

Про результати лабораторних досліджень води з джерел нецентралізованого водопостачання на території Харківської області за 2019 рік повідомили у Лабораторному центрі.

У місті Харкові досліджено 56 проб води з 12-ти каптажів природних джерел (Саржин яр, Манжосів яр, селище Олешки, парк «Юність», «Петренки – 1», «Петренки – 2», «Петренки – 3», вул. Мінераловодська, 1, вул. В. Зубенка, 25, вул. Бучми (2 каптажі), «Олексіївська балка»). Протягом 2019 року у воді всіх зазначених джерел реєструвались відхиленнями від гігієнічних нормативів за мікробіологічними показниками.

Вода з каптажів 3-х джерел не відповідала нормативним вимогам за санітарно-хімічними показниками — встановлені перевищення гранично допустимої концентрації сульфатів (вул. В. Зубенка, 25) та нітратів (селище Олешки та парк «Юність»).

Результати досліджень свідчать, що колодязі та природні джерела не можуть розглядатись як джерела більш якісної та безпечної води, ніж водопровідна. Підземні водоносні горизонти, які живлять джерела нецентралізованого водопостачання, через геологічний склад ґрунтів нашого регіону не захищені від поверхневих забруднень — мікроорганізмів та різних хімічних речовин. Тому необхідно завжди кип’ятити воду з будь-яких колодязів та джерел і ніколи не вживати воду з тих джерел, якість води в яких невідома.

comments powered by HyperComments