Харківські науковці й медики обговорили розроблення протоколів лікування COVID-19

Вівторок, 21 квітня 2020, 16:09
Нарада за участю керівників провідних наукових установ та лікарів-практиків відбулась у ХОДА під головуванням Олексія Кучера.
Харківські науковці й медики обговорили розроблення протоколів лікування COVID-19

Під час заходу розглянули можливості науковців регіону, які можуть бути застосовані в практичній площині лікування хворих з діагнозом COVID-19. Зокрема, увагу приділили розробленню місцевих протоколів лікування, а також формуванню реєстру пацієнтів, які видужали від коронавірусу та можуть стати донорами крові й плазми.

«Метою нашої наради стала консолідація знань, які мають наші вчені та лікарі-практики. Ми обговорювали можливість створення місцевого протоколу лікування - на базі вже відомих протоколів, які мають інші країни, та того протоколу, який затверджений МОЗ», - повідомив голова ХОДА Олексій Кучер.

За словами голови Північно-Східного наукового центру НАН України Володимира Семиноженка, така ініціатива є дуже своєчасною.

«Сьогодні мова йде не тільки про тимчасові тактичні завдання - як забезпечити наших лікарів. Зараз обов’язково треба думати про перспективу. Ми повинні мати повне своє озброєння, а саме - діагностичне обладнання, свої вакцини, свої ліки. Для цього потрібно розвивати нашу науку, особливо такий потужний науково-медичний центр, яким є Харків», - сказав Володимир Семиноженко.

Він додав, що подібне зібрання дозволяє окреслити напрямок дій на найближчу перспективу.

«Сьогодні необхідно провести масове обстеження людей, які, можливо, безсимптомно перехворіли та виявити антитіла. Потрібно збирати банк крові, де є ці антитіла, які дозволять допомагати лікувати важкохворих», - відзначив голова Північно-Східного наукового центру НАН України.

Завідувач кафедри клінічної імунології та мікробіології ДП «Інститут мікробіології та імунології ім. І.Мечникова» НАМН України Андрій Волянський акцентував увагу на питанні застосування сироватки для лікування хворих.

«Потрібно переходити до практики. По-перше - це отримання сучасних і надійних наборів для тестування донорів, щоб з них виявляти тих, хто має антитіла до коронавірусу», - зазначив Андрій Волянський.

Він також запропонував долучити до роботи відомого вірусолога й вакцинолога Миколу Грановського. 

«Він протягом 40 років займається розробленням вакцин у Бразилії, Мексиці та США, - сказав Андрій Волянський. - Нам пощастило, зараз він знаходиться в Україні».

Голова ХОДА відзначив, що всі озвучені під час наради ідеї та напрацювання впорядкують, щоб перевести наукову роботу в області у практичну площину.

comments powered by HyperComments