Коронавірус у Харківській області: розслаблятися зарано

Понеділок, 10 серпня 2020, 11:13
В реанімаціях основних лікарень Харкова, які приймають пацієнтів з коронавірусом, 8 серпня закінчилися місця.
Коронавірус у Харківській області: розслаблятися зарано

Про це повідомив завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Харківської медичної академії післядипломної освіти Володимир Корсунов. За його даними, кількість хворих, які вимагали підключення до ШВЛ, в інфекційній лікарні досягла шістнадцяти, в цілому хворих в інтенсивній терапії було сімнадцять (при цьому штат і кількість ліжок, на які розраховано це відділення - тільки шість). Були зайняті останні вільні ліжка в реанімації 13-й і 17-й міських лікарень і диспансеру радіаційного захисту населення. Відтак перевели частину хворих в дитячу інфекцінную лікарню. Крім того, вдалося отримати кілька додаткових апаратів ШВЛ.

«Із кризою впоралися. Тимчасово. Але за таких цифр щоденного приросту хворих COVID в Харкові не вистачить ні апаратів ШВЛ, ні медичного персоналу, щоб доглядати за хворими», – відзначає Володимир Корсунов.

У Харківській області за минулу добу, 9 серпня, зареєстровано 117 нових випадків коронавируса, повідомляє Система моніторингу поширення пандемії коронавируса РНБО. Усього на Харківщині виявлено 4901 випадок захворювання, 144 людини померли (два випадки за минулу добу), 2512 видужав (43 за минулу добу), продовжують хворіти 2245 чоловік. Таким чином, кількість померлих від захворювання на 10 серпня склало 144 людини.

Водночас у Харкові знизилася динаміка зростання випадків коронавируса. Харківська область не відповідає одному з чотирьох показників для ослаблення карантину станом на 10 серпня: завантаженість ліжок в медустановах (27,14% при нормі менше 50); охоплення тестуванням (71,56 на 100 тис. населення при нормі більше 24); динаміка зростання випадків (8,43% при нормі менше 11%).

9 серпня за динамікою Харківська область опинилася на першому місці в Україні.

comments powered by HyperComments