Пожежі під Харковом: оперативна обстановка залишається надзвичайно складною (ФОТО, ВІДЕО)

Четвер, 3 вересня 2020, 10:33
Чи не єдиною причиною виникнення вчорашніх пожеж на відкритих територіях у Харківській області є людський фактор.
Пожежі під Харковом: оперативна обстановка залишається надзвичайно складною (ФОТО, ВІДЕО)

Як повідомили у прес-службі ГУ ДСНС України у Харківській області, на території Харківської області 2 вересня відмічалася надзвичайно складна оперативна обстановка з пожежами в природних екосистемах.

Дворічанський район:

2 вересня о 12 год. 54 хв. поблизу с. Гороб’ївка Дворічанського району виникла пожежа в лісовому масиві. Близько 15 год. через сильний поривчастий вітер (до 15 м/с) змінних напрямків пожежа поширилась в напрямку населених пунктів Гороб’ївка та Гряниківка. Внаслідок пожежі знищено 22 житлових будинки, відселено 33 особи та через отруєння продуктами горіння за медичною допомогою звернулася 1 особа.

Загальна площа пройдена вогнем орієнтовно складає 500 га, зних 100 га верхової пожежі. Станом на 7 год. 3 вересня осередки пожежі в населених пунктах Гороб’ївка та Грянинівка ліквідовано, продовжується гасіння осередку лісової пожежі на площі близько 100 га.  До гасіння залучено 395 чоловік та 61 одиниця техніки, з них від ДСНС 215 чоловік особового складу та 49 одиниць техніки у тому числі 2 пожежних літаки та 1 вертоліт. Координацію робіт з гасіння пожежі на місці здійснює штаб.

У  районі облаштували евакопункти, людей забезпечують їжею та засобами першої необхідності.

Чугуївська міськрада:

2 вересня о 12 год. 13 хв. до ДСНС надійшла інформація, що поблизус. Клугино Башкирівка Чугуївської міськради на території Новомосковського лісництва виникла пожежа в лісовому масиві. О 20 год. 06 хв. пожежу локалізовано на площі близько 30 га. Жертв та постраждалих немає. Станомна 7 год. 3 вересня відкритого вогню не спостерігається, проводиться догашування окремих осередків тління лісової підстилки та залишків деревини в середині контрольованого периметру.

До гасіння залучено 211 чоловікта 19 одиницьтехніки, з них від ДСНС 24 чоловік особового складу та 5 одиницьтехніки.

Всього впродовж доби виникло 57 загорань на площі 573 гектари. До ліквідації пожеж задіяно близько 200 чоловік та 100 одиниць техніки ДСНС.

Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області звертається до населення з проханням не провокувати пожежі на відкритих територіях та дотримуватися елементарних правил безпеки під час відпочинку на природі.

comments powered by HyperComments