За минулу добу пожежі знищили близько 22,5 га природних екосистем Харківщини

Четвер, 24 вересня 2020, 10:27
На території Харківської області 23 вересня відмічалася надзвичайно складна оперативна обстановка з пожежами в природних екосистемах.
За минулу добу пожежі знищили близько 22,5 га природних екосистем Харківщини

Про це повідомили у ГУ ДСНС України у Харківській області.

Найбільш резонансні пожежі:

- О 09:00 в м. Первомайський трапилась загоряння за межами міського сміттєзвалища. Горіло сміття на площі 600 м.кв. Працювала 1 автоцистерна ДСНС та допоміжна техніка комунального підприємства. О 10:40 пожежу ліквідовано;

- О 11:38 в смт. Барвінкове, пров. Підгорний, на відкритій території горіла трава на площі понад 500 м.кв. На місці пожежі працювало 1 відділення ДСНС. О 13:20 пожежу вдалось ліквідувати.

- О 13:35 в Зачепилівському районі, с. Леб’яже, вул. Центральна, 124, на відкритій території горіла трава на площі 3 га, та сіно на площі понад 5 м.кв.

На місці пожежі працювало 1 відділення ДСНС. О 15:30 пожежу вдалось ліквідувати.

Чи не єдиною причиною виникнення вчорашніх пожеж на відкритих територіях є людський фактор.

Як бачимо, попередження рятувальників справджуються, а легковажне ставлення до їхніх порад призводить до катастрофічних наслідків.

Тож, зважаючи на загрозу виникнення загорянь під час підвищення температурних показників, Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області звертається до населення з проханням не провокувати пожежі на відкритих територіях та дотримуватися елементарних правил безпеки під час відпочинку на природі.

 Категорично забороняється:

• створювати смітники та спалювати відходи;

• розводити багаття у лісі та лісопосадках;

• палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники та недопалки;

• залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;

• спалювати стерню та рослинні залишки на сільськогосподарських полях;

• дозволяти дітям бавитися із сірниками та запальничками.

Шановні громадяни! Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101».

Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків.

 

 

comments powered by HyperComments