З початку року харківські піротехніки вилучили та знешкодили понад 36 тисяч вибухонебезпечних предметів

Вівторок, 13 жовтня 2020, 18:01
Піротехнічні підрозділи Головного управління ДСНС у Харківській області та Навчального центру Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України щодня проводять роботи щодо обстеження території області, виявлення, вилучення та знешкодження вибухонебезпечних предметів часів минулих війн.
З початку року харківські піротехніки вилучили та знешкодили понад 36 тисяч вибухонебезпечних предметів

Як повідомили у  ГУ ДСНС України у Харківській області, досить часто застарілі боєприпаси знаходять і громадяни під час проведення земляних робіт на присадибних ділянках та полях, прогулянок у лісах та парках, відпочинку на річках та ставках, а також у будівлях та підвалах, на території колишніх полігонів.

З початку року піротехнічні підрозділи Харківського гарнізону ДСНС здійснили 771 виїзд, в ході яких вилучили та знешкодили 36499 вибухонебезпечних предметів, з яких 33 авіаційних бомби, 1707 артснарядів, 2056 мінометних мін, 278 гранат, 32338 набоїв та 87 одиниць інших видів вибухонебезпечних предметів.

Головне управління Державної служба України з надзвичайних ситуацій у Харківській області вкотре звертається до громадян з проханням: у разі виявлення вибухонебезпечних предметів ні в якому разі не торкатися до них і одразу ж телефонувати за номером 101 або 102.

Наголошуємо, що під час виявлення підозрілого предмету категорично забороняється пересувати його; заливати рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати; намагатися самостійно знешкоджувати знахідку; здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.

 

comments powered by HyperComments