На Харківщині спостерігачку ОПОРИ, яка зафіксувала заповнення протоколу олівцем, видалили з дільниці та заблокували у приміщенні

Понеділок, 26 жовтня 2020, 14:55
Спостерігача ОПОРИ видалили з дільниці №631657 у місті Харкові після того, як вона зафіксувала порушення – заповнення протоколу олівцем. Представники ОПОРИ написали заяву до поліції.
На Харківщині спостерігачку ОПОРИ, яка зафіксувала заповнення протоколу олівцем, видалили з дільниці та заблокували у приміщенні

Спостерігач ОПОРИ прийшла на дільницю під час вечірнього засідання та слідкувала за виборчим процесом та підрахунком голосів. Вона зафіксувала порушення з боку членів комісії, а саме як члени дільничної виборчої комісії заповнювали протоколи про підсумки голосування на дільниці олівцем, що є незаконним.

Відповідно до частини 5 статті 251 Виборчого кодексу забороняється заповнення протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці олівцем, а також внесення до них без відповідного рішення комісії будь-яких виправлень, а також підписувати його та засвідчувати печаткою дільничної виборчої комісії до остаточного заповнення.

Заповнення протоколу олівцем є процедурним порушенням, може свідчити про підготовку до внесення до протоколу неправдивих відомостей.

Відповідно до частини 2 статті 158-3 Кримінального кодексу України  підробка або незаконне виготовлення виборчої документації, документації референдуму, використання або зберігання незаконно виготовленої чи підробленої виборчої документації, документації референдуму, а так само включення до виборчої документації чи документації референдуму завідомо недостовірних відомостей караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк п’ять років.

Представниця ОПОРИ зробила зауваження членам комісії, після чого голова ДВК запропонувала членам комісії видалити представника ОПОРИ з дільниці. Після голосування голова ДВК запропонував спостерігачу покинути приміщення.

Члени ДВК порушили й процедуру видалення. Адже спочатку спостерігачу виноситься попередження, а вже після цього ставиться на голосування. Попередження зроблене не було (ч. 11 ст 60 ВК України).

На прохання отримати постанову про позбавлення права присутності офіційного спостерігача, голова ДВК відповів відмовою. За його словами, постанову можна буде побачити на стенді.  Через деякий час, спостерігачці надали ксерокопію постанови, але без мокрої печатки.

Згідно пункту 3 ч. 4 статті 37 Виборчого кодексу України рішення виборчої комісії з розглянутого питання письмово оформляється у формі постанови, яка повинна містити мотивувальну частину з посиланням на обставини, що зумовили розгляд питання на засіданні комісії

Представники ОПОРИ повідомили поліцію щодо перешкоджання права офіційного спостерігача при виконанні ним своїх повноважень.

Після видалення спостерігача з дільниці, її заблокували у будівлі за адресою: вул. Катерининська.8, де розташована ДВК та не випускали.

comments powered by HyperComments