Ярославський: «Мене намагалися закатати у Харкові "в асфальт". За те, що не пішов у список «Партії регіонів»

Вівторок, 29 червня 2021, 15:56
Відомий український бізнесмен Олександр Ярославський поділився з виданням своїми спогадами про мера Харкова Кернеса: як вони розсварилися, але незадовго до смерті градоначальника помирилися і будували спільні плани з розвитку міста.
Ярославський: «Мене намагалися закатати у Харкові "в асфальт". За те, що не пішов у список «Партії регіонів»

«Шикарні.— каже Ярославський у відповідь на питання про його стосунки з Кернесом до їх сварки. — Геннадій Адольфович дзвонив і питав, що і як зробити. Добкін, перед тим, як їхати на подання (а тоді йшли довгі дебати, кого губернатором ставити), радився. Я як зараз пам'ятаю, сиджу ввечері на стадіоні «Металіст». Він приїжджає і каже: «Олександре Владиленовичу, я прошу Вашого благословення. Я їду на представлення губернатором». Я думаю, він боявся, щоб я не поставив туди когось свого. Я йому сказав, що мені все одно, я взагалі туди нікого не тягнув. Ну і чим закінчилося губернаторство Добкіна? Нічим, фотографіями з риболовлі», - згадує бізнесмен, порівнюючи слід двох політиків у розвитку міста.

Приводом для довгого періоду, коли Ярославський з Кернесом довший час не спілкувалися, стала суперечка через земельну ділянку, яку забрали в брата бізнесмена Олексія: «У брата забрали землю, на цьому все закінчилося. Я був змушений відкрити рот, сказати Кернесу все, що думаю, так і ми і розійшлися. Це наклалося на історію з Януковичем», - згадує бізнесмен, розповідаючи, з чого почалися його проблеми, які привели до продажу «Металіста».
 
«Мої проблеми почалися з того, що я відмовився йти в список «Партії регіонів». Янукович мене поставив тридцять третім номером. Але я від списку відмовився, - згадує Ярославський епоху зміцнення екс-президента і його політсили, яка, не гребуючи методами, підгрібала найбільш ласі активи під себе. - "Януковичі" «закатали під асфальт» всіх. В принципі мене врятувала втеча Януковича», - розповів Ярославський, який втратив в епоху його правління деякі зі своїх активів.
 
Ярославський зазначив, що саме Кернес зробив найбільший внесок в розвиток Харкова: «Кернес молодець. Зрозуміло, що сам він лопатою не працював, але так як привели при ньому Харків в порядок, не робив ніхто».

Після примирення, яке відбулося на день народження Ярославського наприкінці 2019 року, вони разом з Кернесом будували плани на майбутнє, а колишній мер відверто пишався тим, що зробив для міста: «Звичайно, [Кернес хвалився своїми успіхами], а чому ні? - каже бізнесмен про своє спілкування з колишнім мером Харкова. - Це класно, коли людина хвалиться своїми успіхами, наприклад, коли він показує парк. Він часто приїжджав до мене в готель. Ми сиділи, розмовляли. Я до нього постійно їздив. Кожен день. Видно, так не вистачало спілкування, що ми почали бачитися щодня. І потім, зараз у нас інші можливості. У нього як у мера, у мене як у бізнесмена з грошима. Ми могли обговорювати великі міські проекти.
 
Інтерв'ю вийшло на сайті strana.ua 27 червня і було приурочене до дня народження Кернеса. В авторському тексті сказано, що вже зараз в місті добре видна політична боротьба: «Політична реклама на бордах натякає, що незабаром тут пройдуть вибори мера - битва за пост Кернеса, де основними кандидатами позначені діючий в.о. мера Ігор Терехов і екс-губернатор Харківської області Михайло Добкін. Їх іменами і портретами завішане все місто».

Разом з тим журналіст зазначає: «Ми проходимо повз стадіон «Металіст», напроти якого хтось спритний розмалював стіну-мурал із зображенням Ярославського. Яскраво і наочно - і всім зрозуміло, хто тут господар».
 
 
comments powered by HyperComments