На Харківщині українські військові знаходяться за 10 км. від кордону із росією - ISW

Середа, 11 травня 2022, 10:32
В Інституті вивчення війни (ISW) кажуть, що українські війська на північ від Харкова продовжують тіснити рашистів до кордону
На Харківщині українські військові знаходяться за 10 км. від кордону із росією - ISW

В Інституті вивчення війни (ISW) кажуть про успішність українського контрнаступу на північ від Харкова. ЗСУ успішно відтісняють російські війська до держкордону. Наші військові вже наблизилися до українсько-російського кордону на 10 кілометрів. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

В ISW повідомили, що українські військові звільнили кілька міст на північ від Харкова та продовжили свій контрнаступ.

«Російські сили з району Ізюму передислокуються на північ, щоб спробувати послабити тиск цього контрнаступу і перешкодити подальшому просуванню на північ до кордону з росією. Український контрнаступ, швидше за все, продовжить відволікати російські війська та ресурси від розгортання на інші напрямки наступу, де бойові дії також було зупинено успішною українською обороною. Контрнаступ завадить російській артилерії обстріляти північно-східні околиці Харкова, потенційно дозволить українським силам загрожувати російським тилам своїм обстрілом та подальшими атаками», – йдеться у звіті.

Якщо українські війська і далі успішно продовжуватимуть контрнаступ і рашисти зазнають поразки на Харківському напрямку, аналітики інституту припускають, що це паралізує наступальні операції росіян у районі Ізюму.

Щодо навчань армії білорусі, то аналітики  ISW вважають,, що, вони не загрожують Україні, а мають насамперед демонстративний характер і свідчать про політичну підтримку війни росії проти України.

«Білорусь, як і раніше, навряд чи приєднається до війни в Україні. Лукашенко успішно придушував внутрішню опозицію у 2020 та 2021 роках, але залишається вразливим для подальших внутрішніх заворушень. Він, ймовірно, не бажає ризикувати втратити свої збройні сили у війні росії в Україні, що зайшла в глухий кут і загострюється», – вважають в ISW.

 

comments powered by HyperComments