Поліції Харківщини передали сучасні комплекси для ДНК-експертиз

Понеділок, 19 грудня 2022, 19:08
Харківська поліція отримала сучасні комплекси для ДНК-експертиз, що має пришвидшити процеси упізнання.
Поліції Харківщини передали сучасні комплекси для ДНК-експертиз

У Харківській області ексгумували понад 900 загиблих внаслідок війни від 7 вересня, близько 200 людей поки не ідентифікували, розказав начальник Слідчого управління поліції Харківщини Сергій Болвінов.

«Кількість ДНК-експертиз шалена. До війни ми не стикалися з такими викликами. Ми зараз призначаємо такі експертизи у західних областях, щоб пришвидшити процес. До цього часу близько місяця такі експертизи тривали, але враховуючи ту кількість експертиз, які ми призначили, час збільшився. По кожному ексгумованому, а в Ізюмі 451 експертиза була така призначена, відбирали зразки», — розказав Болвінов.

Поліція Харківщини 19 грудня отримала три комплекси, які допоможуть пришвидшити проведення ДНК-експертиз. Четвертий слідчі отримають найближчими днями, сказав Болвінов.

«Ця техніка найкраща у світі, ця лабораторія пересувна, яка дозволяє проводити швидкі тести ДНК. Нам надали їх чотири. Одна тестується. Нам надали 300 чіпів, які дозволяють робити такий аналіз. Сума допомоги — $1,7 млн. Це гуманітарна допомога», — сказав начальник Слідчого управління поліції Харківщини.

До того, як ці комплекси прибули, в усій Україні в усіх правоохоронних органів був лише один такий комплекс. Криміналісти та слідчі вже пройшли навчання.

«Типів чипів два: один дозволяє відбирати ДНК від трупів, інший — від живих. Ця машина дозволяє в автоматичному режимі порівнювати. Ми зацифруємо ДНК і матимемо їх на флешці. По трупу експертиза ДНК триває 92 хвилини, зразки від живої людини аналізує 100 хвилин», — розповів Сергій Болвінов.

comments powered by HyperComments