Харківським рятувальникам допомогли отримати унікальну пожежну техніку із Нідерландів
![Харківським рятувальникам допомогли отримати унікальну пожежну техніку із Нідерландів](https://varta.kharkov.ua/content/documents/12284/1228306/thumb-item-523x340-23b1.png)
Пошуки необхідної важкої техніки, якої так не вистачало рятувальниками на початку повномасштабної російської агресії, тривали останніх 10 місяців. Переоснащення ДСНС стало результатом ефективної взаємодії харківських рятувальників з нідерландськими благодійниками BAS World та RENEWI Nederland B.V.
«Автомобілі з великим обсягом води та вогнегасних речовин були вельми актуальні для Харкова під час ракетних обстрілів Північної Салтівки, — розповідає начальник ГУ ДСНС Харківської області Олександр Волобуєв. — На жаль, небезпека зберігається, тож допомога прийшла дуже вчасно».
Автомобіль Ziegler Komodo (на фото нижче), призначений для гасіння пожеж на аеродромі в умовах війни також може бути задіяний під час ліквідації пожеж на будь-яких об’єктах критичної інфраструктури: від нафтобази або підстанції до багатоквартирних будинків. Машину вдалося знайти у компанії RENEWI у Нідерландах — як завжди, допоміг щасливий випадок.
«Завдяки саме українському менеджеру з компанії BAS World в Нідерландах Олександру Рудаку ми вийшли на їх партнерів з RENEWI, що є одним з найбільших в Голландії переробників сміття, — розповідає один із харківських підприємців, що допоміг з доставкою машин. — Розказали про Харків, про обстріли росіянами домівок цивільного населення. Попросили про допомогу з пожежною машиною. Вони ретельно вислухали і обіцяли подумати».
Незважаючи на те, що аварійно-рятувальний загін спецпризначення в Харківській області досить оперативно підготував необхідні документи, підприємців і рятувальників досить ретельно вивчали. Далі сталось диво: під час спільного скайп-брифінгу присутній на ньому Марк Ден Хартог (Marc den Hartog), генеральний директор голландського офісу Renewі повідомив, що вони хочуть дати на додачу ще… шість вантажних машин-контейнеровозів, якщо харків’яни зможуть організувати і оплатити їх трансфер».
Місцеві підприємці згадують, як під час ракетних обстрілів у квітні 2022 року зрозуміли: маючи сучасну пожежну техніку, загони обласної ДСНС могли б врятувати набагато більше людей.
«Коли Харківська область рік тому опинилась в епіцентрі бойових дій, ми своїми очима бачили щоденну роботу рятувальних загонів, інколи майже у нелюдських умовах. Вони ліквідували наслідки постійний обстрілів, витягували людей із завалів, гасили пожежі тоді, коли над їх головою рвались ракети. Це викликає величезну повагу, як і робота наших військових. Ми вирішили допомогти так, як можемо», — каже керівник одного з агрохолдингів.
В Харківській обласній військовій адміністрації придбання ГУ ДСНС наразі ніяк не коментують.