Будинок Суворова у Херсоні частково знищений від пожежі

П'ятниця, 5 серпня 2011, 16:04
В історичному центрі Херсона – на пішохідній вулиці Суворова – сталася пожежа у так званому будинку Суворова.
пожежа

Займання орієнтовно сталося об 11.00. Сигнал черговому МНС надійшов об 11.23, повідомляє УНІАН.

За інформацією пожежників, виникали проблеми з гасінням вогню, оскільки будівлю не відключили від електропостачання, і пожежників при заливці било струмом.

Як повідомляє Газета.ua, о 13.20 пожежу локалізовано.

Вогонь знищив перекриття другого поверху площею 2 кв.м і половину покрівлі будинку.

Триває розбирання конструкцій.

Причини та збитки встановлюються.

Довідка. Будинок Суворова на вулиці Суворова – один із найвідоміших «іменних» будинків у Херсоні. Коли саме будинок було побудовано, невідомо, але встановлений факт, що в 1786 році за вказівкою графа Потьомкіна будинок було викуплено у якогось премьєр-майора Гаріна. Купувався він для проживання генерал-майора Олександра Самойлова (1744-1814), який був вихователем доньки Потьомкіна й імператриці Єкатерини II – Єлизавети Тьомкіної.

У 1792 році О.Самойлов був призначений генерал-прокурором і державним скарбником і залишив Херсон. 10 листопада 1792 року командувачем військами в Єкатеринославській губернії і Таврійської області призначений Олександр Суворов, який і зайняв спорожнілий будинок. До Херсона він прибув лише на початку січня 1793 року і пробув до кінця травня 1794 року. Таким чином, будинком Суворова ця будівля були лише півтора роки.

Пізня будівля була перепланована, і в ній розміщувалися цивільні присутні місця. Лівий флігель займали присутні місця повітів, правий – друкарня. 

comments powered by HyperComments