П'ять лісгоспів на Харківщині зазнали збитків від діяльності «нащадків Сиси»

Субота, 1 серпня 2020, 17:17
Незаконні вирубки завдали значної шкоди п'яти з дев'яти лісових господарств, які діють на Харківщині.
П'ять лісгоспів на Харківщині зазнали збитків від діяльності «нащадків Сиси»

Про це сказав начальник Харківського обласного управління лісового та мисливського господарства Віталій Скляров.

«Відлуння масштабних порубок ми отримуємо навіть зараз, але це вже закінчується. Самовільні порубки - дійсно велика біда для всіх справжніх лісівників, і вони були не тільки в Гутянського лісгоспі, також вони були і в Куп'янському, і в Красноградському, і в Жовтневому, і в Чугуєво-Бабчанському лісгоспах. Це ті лісгоспи, які найбільше постраждали, за якими ведеться робота щодо залучення причетних до відповідальності. Саме тих, хто керували цими ганебними вчинками, а не тих, хто безпосередньо виконували накази. Сподіваюся, що той матеріал, який ми зберемо і передамо в правоохоронні органи, досягне мети, і ми побачимо результат, а не тільки розмови», - розповів Віталій Скляров.

В обласному управлінні констатують, що найбільше постраждали дубові ліси, адже там особливо цінна деревина, передає Укрінформ. За даними Склярова, за рік через незаконного вирубування притягнули до відповідальності 95 працівників державної лісової охорони, з посади звільнили 16 осіб.

Як повідомлялося, 24 січня на Харківщині було звільнено директора ДП «Гутянське лісове господарство» Віктор Сиса. Згодом Сиса став фігурантом кримінальних справ. За даними НАБУ, він організував передачу хабара в сумі 100 тис. Доларів США детективу бюро за сприяння в закритті провадження, пов'язаного з нелегальною деревиною та продажем лісоматеріалів за заниженими цінами. У червні цю справу передали Спеціалізованому антикорупційного суду. Також в січні цього року Сісе оголосили підозру за ч. 2 ст. 367 КК - службова недбалість, що спричинила збитки державі майже на 4,2 млн грн.

comments powered by HyperComments