Швейцарські вчені розкрили дніпропетровським школярам секрети роботи великого адронного коллайдера

П'ятниця, 16 березня 2012, 14:13
Вперше у Дніпропетровську відбувся телеміст з Європейським центром ядерних досліджень, що у Швейцарії.
Швейцарські вчені розкрили дніпропетровським школярам секрети роботи великого адронного коллайдера

Великий адронний коллайдер. Для обивателя ці слова звучать на кшталт абракадабри, а от юним любителям фізики вони добре знайомі. Сьогодні у дніпропетровському ліцеї інформаційних технологій для школярів влаштували телеміст з Європейським центром ядерних досліджень. Аби вчені зі світовими іменами, що розгадують секрети виникнення Всесвіту, ще більш зацікавили наших учнів наукою. Дорогу такому телемосту в буквальному сенсі прокладали роки міжнародної наукової співпраці.

Дніпропетровські дослідники теоритичної фізики не раз обмінювались досвідом з проектувальниками колайдера. І ось довгоочікуваний контакт нарешті відбувся. Юні та поважні дніпропетровські науковці протягом години слухали про те, як передові уми людства протягом 15 років проектували колосальну за значенням та масштабами машину — великий адронний колайдер. Усе для того, аби відтворити момент народження Всесвіту та сягнути туди, де людський розум ще не бував.

Проте самі європейські вчені розповідають про свою роботу просто та дещо романтично, поєднуючи фізику з лірикою. А от вітчизняні теоретики про колайдер розповідають таке. Наразі коллайдер лише збирає дані, які в майбутньому, в чому фізики абсолютно переконані, дадуть можливість зробити неймовірні відкриття. Сьогодні ж вони можуть здатись не більше, ніж фантастикою.

 

comments powered by HyperComments