Верховна Рада схвалила створення Антикорупційного бюро у першому читанні

Вівторок, 7 жовтня 2014, 12:39
Верховна Рада у першому читанні ухвалила президентський законопроект про створення Антикорупційного бюро. За законопроект проголосували 278 народних депутатів.
Верховна Рада схвалила створення Антикорупційного бюро у першому читанні

Під час свого вступу в парламенті, прем'єр Арсеній Яценюк пояснив, що завданням Антикорупційного бюро буде боротьба з корупцією в вищих ешелонах влади. Він повідомив, що це рішення стане однією з частин Антикорупційної стратегії влади.

За альтернативний законопроект авторства Сергія Пашинського, депутата від «Батьківщини», голосувати не стали, а вирішили використати важливі положення з нього при підготовці президентського закону до другого читання. Підготовку законопроекту до другого читання проводитимуть за скороченою процедурою і обіцяють розглянути його уже 14 жовтня.

Очікується, що нове бюро займатиметься розслідуванням корупційних злочинів, вчинених високопосадовцями: міністрами, депутатами, держслужбовцями 1-2 категорії, суддями, працівниками Генпрокуратури, військовими вищого офіцерського складу, керівниками держпідприємств.

Проект закону про створення бюро був розроблений спільно Мінюстом та експертами «Реанімаційного пакету реформ». Він був схвалений Урядом і після доопрацювання в АП внесений Президентом на розгляд Ради як невідкладний. Прийняття цього законопроекту до кінця жовтня є однією з ключових вимог МВФ для надання наступного траншу фіндопомоги Україні.

 

comments powered by HyperComments