Мінінформполітики не готувала заборону російських соцмереж - заява
Як говориться у заяві Міністерства інформаційної політики, вказані в документі ресурси, зокрема такі як «Вконтакте», «Одноклассники», «Яндекс», «Мэйл.РУ ГРУП» та інші, не входять до переліку, який напрацювала робоча група при МІП під керівництвом заступника Міністра Дмитра Золотухіна, та розглянула Експерта рада при відомстві, передавши потім до СБУ.
Між тим, на засіданні Ради національної безпеки і оборони України 28 квітня 2017 року її членам було надано перелік фактів та аргументів на підтримку застосування санкцій до російських соцмереж.
Державний секретар МІП Артем Біденко: «Міністерство інформаційної політики України незмінно вважає ключовою цінністю свободу вираження думки та робить максимум для захисту ЗМІ та журналістів. Водночас, враховуючи надані факти та дбаючи про безпеку країни, рішення РНБОУ відповідає завданням, які сьогодні стоять перед державою з проблематики територіальної цілісності та соціального захисту. Такі ресурси як «Вконтакте», «Одноклассники», «Яндекс», «Мэйл.РУ ГРУП» давно вже використовуються російськими спецслужбами як інструмент гібридної війни».
Як раніше писала «Справжня Варта», санкції підготовувала Рада національної безпеки і оборони України, а рішення Ради / від 28 квітня 2017 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)" / введено в дію Указом Президента України Петра Порошенка №133/2017 від 15 травня 2017 р.
Крім заборони економічного діяльності окремих громадян і підприємств РФ, указ передбачає заборону інтернет-провайдерам здійснювати послуги з доступ до сайтів Яндекс, Доктор Веб, Лабораторія Касперського, Mail.ru, соціальних сетян Однокласники і Вконтакте. "Заборона Інтернет-провайдерам надання послуг доступу користувачам мережі Інтернет до ресурсів сервісів" Mail.ru "(www.mail.ru) і соціально-орієнтованих ресурсів" Вконтакте "(www.vk.com) і" Однокласники "(www.ok. ru) ", - йдеться в описі санкцій проти Mail.ru.