Артюшенко знов звернувся до СБУ з приводу фактів організованого сепаратизму на Харківщині

П'ятниця, 16 березня 2018, 17:17
Народний депутат фракції партії "Блок Петра Порошенко" Ігор Артюшенко направив голові Служби безпеки України Василю Грицаку депутатський запит щодо фактів організованих проявів сепаратизму та антидержавній діяльності окремих осіб у Богодухівському районі Харківської області.
Артюшенко знов звернувся до СБУ з приводу фактів організованого сепаратизму на Харківщині

Про це повідомляє Gazeta.ua.

Відповідь від Грицака має надійти протягом 15 днів,  повідомляється у листі за підписом спікера ВР Андрія Парубія на сайті Верховної Ради

Раніше Артюшенко з групою народних депутатів вже звертався в СБУ з інформацією, що дії окремих громадян спільно з депутатами Харківської обласної ради підривають національну безпеку, територіальну цілісність і містять ознаки сепаратизму.

"У  селі Кручик і Павлівка Богодухівського району Харківської області так звані «антисланцеві активісти» разом з «Самопоміччю» провели начебто «збори громади» і прийняли рішення, що вони «самоорганізувалися, самовизначилися, об’єдналися за територіальною ознакою та прийняли рішення здійснювати владу безпосередньо». Дані випадки так званого «безпосереднього самовизначення» за ініціативи «Українського вибору» Медведчука активно проводяться на Південному сході України. Ці всі дії мають конкретних організаторів. Тільки тут замість Пушиліна - так званим «голосом людей» є громадянка Антусевіч, а правову допомогу та координацію цих дій здійснюють депутати обласної ради від партії «Самопоміч» Бушковський та Кісіль”, - заявив Артюшенко на брифінгу у Верховній Раді.

Тепер у депутатському запиті він зауважує: "Фактична бездіяльність співробітників Управління Служби безпеки України в Харківській області породжує ще більшу безкарність. На сьогодні окремі депутати Харківської обласної ради, члени об'єднання "Самопоміч" і далі поширюють маніпуляції".

"Їх заяви з приводу того, що дії влади намагаються заважати розвитку бізнесу взагалі безглуздими, оскільки саме наше звернення і було спрямоване на те, щоб дати можливість спокійно працювати газодобувним підприємствам в Харківській області, які, очевидно таким чином, намагаються взяти під свій контроль удавані захисники простих людей", - повідомляє депутат.

Артюшенко у запиті згадує, що засоби масової інформації висвітлювали згадані події. "У статті видання "Апостроф" докладно викладені факти діяльності так званих "активістів-захисників", і думки громадян інших населених пунктах, які говорять про те, що видобуток газу на їх території жодним чином за багато десятків років не нашкодила ні довкілля, ні їх здоров'ю і задоволені тим, що в Україні видобувається власний газ, а на газовидобувних підприємствах є робочі місця для місцевих жителів", - зазначає він.

Нехтування органами СБУ зборів, спланованих провокаторами, може призвести до повторення подій на сході країни і поширенню сепаратизму, вважає депутат.

У зв'язку з цим Ігор Артюшенко просить вжити дієвих заходів для відновлення законності на території Богодухівського району Харківської області та припинення проявів сепаратизму. А також провести ретельну перевірку осіб, згаданих ним на можливу причетність до протидії енергонезалежності України, підриву її економічної стабільності, зриву Енергетичної стратегії України на період до 2035 року "Безпека, енергоефективність, конкурентоспроможність", схваленої Розпорядженням КМУ від 18.08.2017 р. № 605-р, Концепції розвитку газодобувної галузі України, схваленої Розпорядженням КМУ від 28.12.2016 р. №1079-р та Стратегії сталого розвитку "Україна-2020", схваленої Указом президента України від 12.01.2015 р. №5 / 2015.

comments powered by HyperComments