До Харкова повернувся Великий Футбол

Вівторок, 29 серпня 2017, 12:25
Нове відродження завдяки владі, спонсорам, уболівальникам та всім, кому не байдужий слобожанський футбол, отримали і стадіон "Металіст", і нова харківська футбольна команда, і харківська футбольна школа
До Харкова повернувся Великий Футбол

Великий футбол нарешті твердо закріпився в Харкові. Коли на початку 2014 року скінчилась ера міжнародних матчів для ОСК "Металіст", мало хто вірив, що в прифронтовому регіоні ми ще колись побачимо яскраве видовище на газоні, - повідомляє «Справжня Варта».

Так, напевно, й стало, якби не чіткий план дій, запропонований Федерації футболу України Харківською обласною адміністрацією. Дякуючи твердій позиції Ігоря Райніна в питаннях безпеки, вже в квітні 2015 року, в рамках 18-го туру УПЛ, пройшов матч ФК "Металіст" із донецьким "Металургом". І на наступний, останній свій сезон, "Металіст" повернувся в Харків і всі свої домашні матчі проводив на рідному стадіоні.

Така думка висловлюється у статті у виданні kh.depo.ua.

Улітку минулого року стан справ виглядав доволі погано: доведений до фактичної смерті ФК "Металіст", заборона на проведення міжнародних матчів на ОСК "Металіст", необхідність утримувати цей надсучасний стадіон у робочому стані, аби не звести нанівець все, що було в нього вкладено – все це не додавало оптимізму й новій голові обласної адміністрації Юлії Світличній, коли вона стала до справ.

Але, як відомо, дорогу подолає той, хто йде. І як і в самому футболі має бути команда, має бути стратегія і розуміння різних складових успіху. Кожен "пас" має бути обдуманим і результативним.

6 серпня 2016 року реєструється нова команда – "Металіст 1925". І вже 22 серпня новий клуб з перемоги починає важкий шлях в аматорській лізі.

30 серпня 2016 року стає відомо, що "Шахтар" переносить свій знаковий матч з "Динамо" Київ зі Львова до Харкова.

Можна сказати, що з цього моменту почалося активне промо Харкова для повернення права на великий футбол.

Матч "Шахтаря" проходить на найвищому рівні, попри побоювання і підвищений рівень безпеки. А рекорд відвідуваності в 39,5 тисяч вболівальників стає настільки вражаючим, що клуб вирішує змінити місце проведення домашніх матчів зі Львова на Харків. А це – нове дихання для стадіону.

Одразу ж після отримання схвальної оцінки матчу від Федерації футболу України стає зрозуміло, що очільниця області дуже серйозно взялась за важливу справу: було ініційовано звернення, проведено переговори з ФФУ і Міністерством молоді та спорту, і досягнуто мети – 6 жовтня стає відомо, що УЄФА відкриває Харків для міжнародних матчів і вже в листопаді на стадіоні "Металіст" проходитиме гра національних збірних України та Сербії.

За цим ніби простим повідомленням, стоїть тітанічний труд - довести УЄФА, що не лише рівень спортивної складової стадіону не став гіршим за часи простою, а й те, що ми зможемо на належному рівні надати безпекові гарантії іноземним гостям. Попри війну і "червоний" статус в плані загроз.

І ось листопад починається з двох знакових подій для футболу в Харкові: 5 листопада після чергової перемоги "Металіст 1925" стає сенсацією сезону аматорської ліги, закріпившись на першому місці. А 15 листопада, незважаючи на підвищену терористичну загрозу, про яку заявила СБУ, газон ОСК "Металіст" допомагає збірній України здобути перемогу над збірною Сербії. Рівно 2 довгих роки, з 11 листопада 2013, чаша стадіону не знала цього хвилюючого настрою. І зупинятись було вже неможливо.

Відтак, стає очевидним, що Харків з 2017 року може приймати офіційні матчі Національної збірної України, Ліги Чемпіонів та Ліги Європи.

12 грудня, виконуючи положення Меморандуму про співпрацю, який підписали голова ФФУ Андрій Павелко та Юлія Світлична, виконком Федерації футболу України підтримав клопотання керівництва області та вирішив, що фінал Кубку України з футболу 2017 року пройде в Харкові на стадіоні "Металіст".

Далі була кубкова весна: матч "Шахтаря" та "Сельти", Кубок України - і кожного разу відповідальність за матч лягала на плечі Харківщини. І кожен раз все проходило без заперечень. Але ще один надважливий аспект футбольного життя міста розвивався паралельно: "Металіст 1925" впевнено набирав обертів і на матчі 6 квітня було встановлено абсолютний рекорд відвідуваності навіть для УПЛ – понад 9 тисяч вболівальників.

За умови того, що міська рада фактично доклала зусиль для занепаду минулого клубу, не маючи підтримки з боку великого бізнесу, будуючи нову модель народного клубу, без олігархічного втручання, молода, але амбітна команда отримала підтримку з боку обласної влади: на одному з матчів ультрас подякували за це банером "Юліє Олександрівно, дякуємо за НАШУ команду". Світлична неодноразово відвідує матчі молодої команди, чим засновує гарну традицію для харків'ян - знову стадіон заповнюється, знову до нього повертається життя.

18 травня на вже звичному газоні ОСК "Металіст", "Шахтар" впевнено перемагає в фіналі Кубка України і отримує його з рук голови Харківської обласної адміністрації. 22 червня "Металіст 1925" здобуває право переходу в професійний футбол і виходить до Другої ліги.

І от 21 травня вже офіційно стає відомо, що Харків прийме футбольний матч збірної України зі збірною Туреччини 2 вересня. І це буде один із ключових поєдинків у нашій відбірковій групі до ЧС-2018.

Із усіх каменів, що кидаються у владу, вже давно можна було б побудувати пам'ятник. Але добре, що обласна влада не відноситься до категорії "глоріхантерів" - і всі ці камені використовує в будуванні стабільної, безпечної, витривалої моделі життя в регіоні. Сходинка за сходинкою, пазл за пазлом складаються різні складові – безпека дає можливість запросити великий спорт, великий спорт – залучити інвесторів, інвестори – всебічний розвиток регіону, розвиток інфраструктури. Але починається все з авторитету і довіри.

Дивлячись із сьогодення назад, на початок шляху Великого футболу в Харків, можна зробити беззаперечні висновки, завдяки кому це стало можливим. А вже через один-два роки, вітаючи вже свій "Металіст 1925" в єврокубкових матчах на рідному газоні, маючи можливість талановитим дітям навчатись в нашій Футбольній академії, навіть скептики зрозуміють, що у відбудові регіону неважливого не буває.

"В футболі не перемагає сильніший. Сильнішим є той, хто переміг", - сказав легендарний Франц Бекенбауер. І футбол в Харкові обов'язково переможе!

Як раніше писала «Справжня Варта», Національна збірна України покаже, чим вона готується зустріти турецьких футболістів. Воно пройде 29 серпня о 18:30 на стадіоні "Металіст", де на  2 вересня  заплановано проведення матчу Україна – Туреччина.

Як раніше писала «Справжня Варта», Юлія Світлична вважає необхідним посилити антитерористичні та антидиверсійні заходи в області.

Серед масових акцій, під час яких потрібно забезпечити високий рівень безпеки - відбірковий матч чемпіонату світу з футболу між Україною та Туреччиною 2 вересня.

Більше новин за темою читайте на сайті «Справжньої Варти».

comments powered by HyperComments