Харківщина пишається шахістами й тренерами, завдяки яким з‘являються нові зірки – Світлична

Середа, 26 вересня 2018, 13:41
Сьогодні в Харківській області розпочався шаховий турнір на Кубок голови ХОДА.
Харківщина пишається шахістами й тренерами, завдяки яким з‘являються нові зірки – Світлична

До змагань долучилося близько 120 професійних шахістів. Зокрема, серед них є і гросмейстери та переможці шахових олімпіад, чемпіони Європи та світу. Сам захід приурочений до річниці визволення Харківської області в роки Другої світової війни від нацистських загарбників.

«Дуже приємно, коли спорт розвивається на території нашої області, – підкреслила голова ХОДА Юлія Світлична, – але шахи в регіоні – на окремому рахунку. Адже шахову історію нашого регіону писало багато поколінь спортсменів».

За словами губернаторки, Харківщина пишається шахістами й тренерами, завдяки якім з‘являються нові зірки не тільки українського, але й міжнародного спорту. Президент Харківської обласної федерації шахів Сергій Гусаров зазначив, що участь у турнірі беруть спортсмени, яким свого часу був наданий відповідний рейтинг та розряд. Він має бути не нижчим за перший. До турніру долучилося близько 120 учасників. Всі вони будуть змагатися за призи в п‘ятнадцяти номінаціях.

У змаганнях участь беруть найсильніші шахісти області. Серед них є п‘ятеро гросмейстерів, олімпійські чемпіони, чемпіони світу серед юнаків, міжнародні гросмейстери, кандидати в майстри спорту. Наймолодший учасник, чемпіон світу Тихону Черняєву, має тільки 8 років. А найстаршому вже більше 70. Змагання із шазів такого високого рівня в регіоні ще не проводили. 

comments powered by HyperComments