У Харкові змагалися ветерани, які постраждалі під час бойових дій

Середа, 26 вересня 2018, 15:31
В місті відбулися пройшли відкриті тренування й змагання травмованих учасників АТО і ООС.
У Харкові змагалися ветерани, які постраждалі під час бойових дій

У заході взяли участь військові, які отримали травми кінцівок внаслідок бойових дій. Під час змагань ними була продемонстрована ефективність й працездатність протезів для занять спортом. У їх виготовленні застосовувалися новітні технології харківських протезистів. На заході були присутні ветерани, які свого часу брали участь проекті «Ігри героїв».

Ветерани АТО і ООС, які долучилися до заходу, отримали новітні спортивні протези в рамках проекту Трастового фонду НАТО з медичної реабілітації в Україні. За словами заступника голови ХОДА Михайла Черняка, позитивні результати були досягнуті завдяки спільній роботі вчених, лікарів і представників міжнародних організацій. Він також додав, що шестеро учасників ООС могли виступати на нових сучасних протезах, які були виготовлені в Харкові.

Як розповів керівник делегації НАТО, керівник програм співробітництва, реабілітації та загальних послуг NSPA Джон Босманс, спільна робота з українськими ортезистами стартувала чотири роки тому. За його словами, цей проект є успішним. Босманс додав, що нині близько 500 військових отримали медичну допомогу в Україні та за кордоном. Він додав, що саме спортивні заходи є важливою частиною реабілітації. Також керівник делегації НАТО відзначив успіхи харківських лікарів у виготовленні протезів для бійців ООС.

Учасник ООС Андрій Скороход з Одеси здобув на сьогоднішніх змаганнях 3-е місце. Він розповів, що кросфітом займається вже 2,5 роки, але новий протез ноги випробував вперше. Якістю харківського протеза задоволений.

«Мені треба ще звикнути і випробувати всі параметри, але оскільки цей протез професійний та спортивний, я сподіваюся, що в ньому буде комфортно займатися», - каже Андрій Скороход.

comments powered by HyperComments