Світлична відкрила новий дім для харківських астрономів

П'ятниця, 27 січня 2017, 16:42
Десять років наші "галілеї" чекали на власний корпус
Світлична відкрила новий дім для харківських астрономів

"Солідарні зусилля науковців, влади, громади та бізнесу дали змогу нам відкрити двері сучасної будівлі, яка стане справжнім домом для харківської астрономії!» -  відзначила голова ХОДА Юлія Світлична під час урочистої церемонії відкриття корпусу.

Харківська школа астрономії є найпотужнішою в Україні та однією з найпотужніших у світі. «Україна - відома у світі астрономічна держава. Як це не дивно, але наша країна має, можливо, найбільшу кількість висококваліфікованих астрономів, відомих у світі своїми  досягненнями, - наголосив директор Головної астрономічної обсерваторії Національної академії наук України Ярослав Яцків, вітаючи колег зі святом. - Астрономічна школа Харківщини є знаною у світі в напрямку дослідження тіл Сонячної системи - планет, астероїдів, комет - різними методами. Ця школа заснована відомим астрономом Миколою Барабашовим. І зараз харківські фахівці продовжують займати передові позиції».

Завідувач кафедри астрономії НДІ астрономії ХНУ ім. В.Н. Каразіна Юрій Шкуратов повідомив, що у новому корпусі знаходитиметься НДІ, кафедра астрономії, проходитиме підготовка спеціалістів, також тут науковці разом зі студентами працюватимуть над дослідженнями.

«У нас близько 40 студентів та 30 наукових співробітників. У декількох невеликих кімнатах кафедри ледве вміщувалися наші співробітники, студентам нікуди було дітися. Лекції читали в аудиторіях: викладач надавав інформацію – й усе, контакту зі студентами практично не було. А тепер ситуація буде зовсім іншою. Студенти зможуть з самого першого курсу включатися в наукову роботу, в наукові дослідження, спілкуватися з ученими. Це дуже корисно», - зазначив Юрій Шкуратов.

Юлія Світлична акцентувала увагу на тому, що розвиток освіти та науки в регіоні є одним із ключових пріоритетів роботи обласної влади.

«Розвиток освіти і науки - це шлях у майбутнє. Мені приємно усвідомлювати те, що Харківська область є флагманом у цій сфері та завойовує лідерські позиції, маючи прекрасну усталену базу. Ми приділяємо увагу як молодим вченим, так і тим, хто вже відбувся у великій науці. Звертаємо увагу на молодь, яка ще зі шкільних років готує свої наукові роботи. Даємо їй можливість проходити нові етапи розвитку та глибше пізнавати науку на базі вищих навчальних закладів», - відзначила керівник області.

Під час урочистого заходу Юлія Світлична повідомила, що у найближчій перспективі буде розглядатися питання стосовно реконструкції Чугуївської спостережної станції НДІ астрономії ХНУ ім. В.Н. Каразіна.

comments powered by HyperComments