Харківськи курсанти «стають на крило» на Львівщині
Майбутні військові пілоти опановують наступний тип вертольотів Мі-8, на яких їм доведеться після випуску із ВВНЗ літати у військових частинах, повідомляє «Справжня Варта». В університеті курсанти-льотчики вже освоїли пілотування вертольотів Мі-2 та АК1-3, а стажування у бригаді армійської авіації це наступний крок їхнього навчання.
Заступник командира бригади з льотної підготовки підполковник Геннадій Голубівський повідомив, що нещодавно курсанти на базі військової частини завершили теоретичну підготовку і приступили до виконання практичних вправ із пілотування вертольотів Мі-8 різних модифікацій, зокрема, й модернізованих Мі-8МСБ-В.
«Підготовкою курсантів авіаційного університету ми займаємося з 2015 року. Звичайно, ця функція не притаманна авіаційній частині і додає додаткового навантаження на льотний склад підрозділів, який постійно виконує завдання в районі проведення АТО та у миротворчих місіях у Конго та Ліберії, однак позитив цього процесу вагомий, — розповів досвідчений льотчик підполковник Геннадій Голубівський. — Адже молоді пілоти приходять на стажування в бойову частину, спілкуються із старшими досвідченими льотчиками, звикають до реального життя авіабригади. Ми вивчаємо їх, бачимо хто на що здатний. Після навчання в університеті більшість з них потрапить проходити службу саме до нашого колективу. Тож процес становлення молодих офіцерів буде швидшим та більш якісним».
Курсанти виконують прості вправи пілотування на вертольотах, але з кожною льотною зміною завдання для них ускладнюються.
«Мені подобається пілотувати вертоліт Мі-8. На цьому типі вертольотів я налітав вже 3 години, а мій загальний наліт налічує 18 годин. Сам процес пілотування не складний, якщо ти цього хочеш і це тобі подобається», — поділився враження від стажування курсант 4 курсу ХНУПС молодший сержант Данило .
Інструктори позитивно дають позитивні відгуки про своїх курсантів, які досить впевнено опановують навички пілотування бойових вертольотів. Вони швидко реагують на зауваження наставників та виправляють помилки, прагнучи досягти у своїх діях бездоганності.