Як у Харкові зустрічали звільнених українських військових: подробиці

Четвер, 28 грудня 2017, 11:10
27 грудня 74 українських військових були звільнені з полону "ЛНР".
Як у Харкові зустрічали звільнених українських військових: подробиці

Про це повідомив Президент України на своїй сторінці у Фейсбуці. 

Порошенко зустрів хлопців на Донбасі, після чого разом вони прибули до аеропорту "Харків". Звідти військові та Порошенко полетіли до військового аеропорту "Бориспіль" у Києві. 

"Нарешті це трапилось. На цей день ми чекали понад трьох років. Із Савур-Могили, де до полону потрапили перші українці. І після Дебальцевого, де 40-й батальйон тримав оборону. І з-під Луганська. Кіборги з Донецького аеропорту стоять за моєю спиною – звільнені з ворожого полону, де вони перебували в заручниках лише за те, що вони люблять Україну", - звернувся до присутніх на урочистій церемонії в Харкові Президент України.

Він відзначив, що цей день є важливим для всіх українців.

"Подивіться, як вас сьогодні зустрічає Харків. І ви ще побачите, скільки людей зібралися в Києві на флешмоб «Зустрічаємо своїх», - сказав Президент України. - Це меседж і для наших військових: що ми будемо перемагати та не залишимо нікого".

У зустрічі звільнених українців взяли участь голова ХОДА Юлія Світлична, Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон, Постійний заступник Посла Федеративної Республіки Німеччина в Україні Вольфганг Біндзайль, Патріарх Філарет, Міністр оборони України Степан Полторак, представник Президента України у Верховній Раді Ірина Луценко, уповноважений Президента України з мирного врегулювання конфлікту в Донбасі Ірина Геращенко.

Серед звільнених військових був і Олексій Кириченко, він пробув у полоні 1212 днів. Олексій родом із Вінниці, останній час проживав у Харкові. До війни був приватним підприємцем. У 2014 добровольцем пішов на фронт. Потрапив до полону коли виходив із оточення. 

В аеропорту Харкова Олексій сказав зворушливу промову: "Для мене це якесь чудо. Я ще не зовсім, мабуть, адекватний і не зовсім розумію, що відбувається. Тому що вранці ми, всі полонені, які сиділи в Макіївці, ми їли баланду, а потім шість годин сиділи в автозаку, їхали в автозаку. І тому дуже тяжко повірити, що все це відбувається насправді. Я хочу подякувати нашій світській владі – пану президенту і нашому уряду. І хочу особливо подякувати духовній владі. Тому що саме ця єдність, можливо, і дала той результат – те, що нас звільнили. Для мене це дійсно дуже хвилюючий день. Але ця радість не є повною. Тому що не всі хлопці вернулися сюди. Ми за ці рік-два-три – хто скільки сидів – разом ми стали єдиною сім’єю. І мені дійсно поруч не вистачає хлопців, які залишилися там. Пан президент запевняє і церква, що зроблять все для того, щоб хлопці повернулися додому. Ну що ж, ми будемо в це дійсно вірити". 

Звільнений з полону український вчений та громадський діяч Ігор Козловський сказав: "Я відчуваю у своєму серці щастя й те, що поет назвав «чуття єдиної родини». Ми, дійсно, єдина родина. Нас об’єднує не тільки це земля, це повітря. Нас об’єднує наше бажання зробити так, щоб кожен з нас був вільним, був членом однієї родини. Моє серце зараз співає пісню любові. Любові до народу України. Ми перейшли через страждання, через катування, через біль, через хвороби. І головне – через моральний і психологічний тиск. Але ж ми постійно відчували любов нашого народу. Людей, які молилися за нас, які билися за нас. І я зараз відчуваю цю любов. Я люблю тебе, народе України!".

"Українські заручники залишаються і в країні-агресорі. Ми будемо боротися за те, щоб і Сущенко, і Сенцов, і всі інші заручники, які перебувать в Росії і в окупованому Криму, були звільнені та повернулися в Україну", - зазначив Президент України Петро Порошенко. 

Пізніше на сторінці у Фейсбуці він подякував усім, хто зустрічав звільнених військових в аеропорту "Бориспіль" та зазначив, що не має жодного сумніву з приводу звільнення інших заручників та початку миротворчої місії на Донбасі. 

Нагадаємо, що у рамках зустрічі в Харкові Президент України та Президент Польщі обговорили в Харкові введення миротворців на окуповані території Донбасу.

comments powered by HyperComments