Україна отримає 9 млн євро від Німеччини на соціальне житло для переселенців

Неділя, 22 квітня 2018, 16:08
Проект «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури. УФСІ VI» триватиме чотири роки й допоможе близько 1000 особам отримати житло, у тому числі на Харківщині.
Україна отримає 9 млн євро від Німеччини на соціальне житло для переселенців

Відповідну фінансову та проектну угоду підписали 19 квітня Міністр соціальної політики Андрій Рева, керівник міського та інфраструктурного підрозділу німецького державного банку розвитку KfW Маріон Кніш та виконавчий директор Українського фонду соціальних інвестицій Андрій Лактіонов. На церемонії підписання також були присутні Надзвичайний та Повноважний Посол Німеччини в Україні Ернст Райхель та директор бюро KfW в Україні Лутц Хорн-Хааке.

Безповоротна фінансова допомога надається Міністерством економічної співпраці та розвитку Німеччини (BMZ) через німецький державний банк розвитку KfW.

Грантові кошти спрямовуються у Дніпропетровську, Запорізьку, Харківську області та підконтрольні Уряду України райони Донецької і Луганської областей.

«Наразі в Україні зареєстровано майже 1,5 млн внутрішньо переміщених осіб. Усі ці люди втратили житло, роботу, опинилися в непростих життєвих обставинах. Для забезпечення відповідних умов проживання внутрішньо переміщених осіб на мирній території України ми, у тому числі, залучаємо фінансові ресурси наших іноземних партнерів. Ми високо цінуємо допомогу Уряду Німеччини, який вкотре надає грантову допомогу для вирішення проблеми переселенців», - зазначає Андрій Рева.

«З початку конфлікту у Східній Україні, який забрав у стількох людей житло та звичне існування, завдання Німеччини полягало у наданні підтримки Україні в численних галузях та значними ресурсами. Саме тому мені сьогодні особливо приємно продовжувати співпрацю з Міністерством соціальної політики та Українським фондом соціальних інвестицій», - повідомив Ернст Райхель.

Розпорядником коштів німецького уряду є Український фонд соціальних інвестицій, який за 18 років роботи реалізував понад 1200 проектів у всіх регіонах країни, а наразі створює житло для внутрішньо переміщених осіб у Дніпропетровській, Запорізькій, Харківській областях і місті Львів, а також відновлює понад 40 дитячих садків у місті Київ.

«У рамках нового проекту на виділені Урядом Німеччини кошти ми відновимо або побудуємо «з нуля» 10-12 багатоквартирних будинків для внутрішньо переміщених осіб. Поруч з кожним таким будинком ми відремонтуємо школу або дитячий садок. Це буде робитись швидко, прозоро і за німецькими стандартами енергоефективності і якості в цілому», - розповідає Андрій Лактіонов.

comments powered by HyperComments