2016 року в світі загинули 74 працівники ЗМІ

Вівторок, 20 грудня 2016, 00:36
З 1 січня по 10 грудня 2016 року в гарячих точках та кризових регіонах світу загинули 74 працівники ЗМІ.
2016 року в світі загинули 74 працівники ЗМІ

Впродовж 2016 року під час виконання своїх професійних обов'язків втратили життя загалом 74 працівників мас-медіа. Такі дані містить оприлюднений у понеділок, 19 грудня, звіт міжнародної правозахисної організації «Репортери без кордонів».

53 смерті – результат цілеспрямованих переслідувань.

Згідно даних правозахисників, за період з 1 січня по 10 грудня 2016 року найбільше працівників ЗМІ загинуло в Сирії - 19 осіб. На другому місці в цьому рейтингу небезпечних для журналістів країн - Афганістан з 10 загиблими працівниками мас-медіа. Третє місце за Мексикою, де позбавили життя 9 журналістів. На четвертому та п'ятому місцях Ірак та Ємен з 7 та 5 загиблими працівниками ЗМІ відповідно.

У звіті наголошується, що 53 смерті - результат цілеспрямованого переслідування працівників мас-медіа. Крім того, вперше звіт містить не лише дані про загиблих професійних репортерів (57 випадків), а й про смерті так званих громадських журналістів та інших співробітників ЗМІ – членів знімальних груп.

Автори звіту вказують також і на той факт, що 95 відсотків загиблих - місцеві журналісти й лише 5 відсотків - громадяни інших держав. Більшість жертв - чоловіки, кількість загиблих жінок становить 5 осіб.

Зазначається також, що цьогорічна статистика загиблих журналістів значно нижча за торішню, коли жертвами обстрілів та нападів став 101 працівник ЗМІ. Це пояснюється насамперед тим, що дедалі більше кореспондентів залишають конфлікті регіони через небезпеку для власного життя.

comments powered by HyperComments