Загальна вартість реставраційних робіт музея Рєпіна склала 2 млн 253 тис. грн.
За два роки вдалося відтворити зовнішній вигляд та внутрішнє планування будинку Іллі Рєпіна, якими вони були за життя художника.
У ході реставрації будівельники зміцнили фундамент будівлі, замінили перекриття даху та покрили його черепицею, яка точно відтворює автентичну. Штукатурка на відновлених фасадах та всередині приміщення також виконана в автентичному стилі.
«У будинку замінили підлогу та інженерні системи, вперше обладнали його системою вентиляції, завдяки чому відвідувачі почуватимуть себе під час екскурсій набагато комфортніше, адже раніше в маленьких задушливих кімнатах просто не вистачало повітря», - розповіла директор музею Світлана Бучаста.
Також було виконано роботи з упорядкування прилеглої території. Тротуари автентичної частини будинку виклали цеглою, як це було за часів Рєпіна. Територію, яка була приєднана до музею пізніше, для контрасту виклали тротуарною плиткою «старе місто». Біля пам’ятника художнику обладнали майданчик, де проходитимуть святкові заходи та пленери. Огорожу музею також побудували в стилі ХІХ сторіччя - з цегли.
Будинок-музей обладнали системами відеоспостереження та сигналізації. Крім того, у виставковій частині будівлі встановили музейне освітлення, завдяки чому відвідувачі можуть у деталях роздивитися особисті речі родини Рєпіна. Також тут з’явилася «плазма», на якій відвідувачі зможуть побачити картини художника.
«Відтворення меморіального дому-музею в його історичному вигляді надасть змогу всім охочим більш детально ознайомитись з життям та творчістю видатного художника. Сподіваюся, що цей заклад стане популярним туристичним об’єктом Харківщини», - сказав під час відкриття начальник Управління культури і туризму ХОДА Олег Яцина.
У ході урочистого відкриття працівники музею отримали відзнаки Харківської обласної державної адміністрації та Управління культури й туризму ХОДА з нагоди Міжнародного дня музеїв.