Співробітництво між Україною та Німеччино триватиме – посол

Вівторок, 14 листопада 2017, 13:03
З словами Вольфґанґа Мьоссінґера, просування спільних проектів буде корисним для обох сторін.
Співробітництво між Україною та Німеччино триватиме – посол

Про це заявив Вольфґанґ Мьоссінґер, Генеральний консул Німеччини в Донецьку під час офіційного відкриття муралу «Die offene Tur», яке пройшло в рамках відзначення Тижнів Німеччини в Харкові.

«Ми поважаємо наше співробітництво, – зазначив він, – будуть нові проекти як в цьому, так і в наступному році. Для України вигідно використовувати наш досвід в різних сферах громадського, економічного і політичного життя. Для нас дуже важливо підтримувати Україну. В стабілізації крани, в розвитку демократичних стандартів. І, звичайно, стабільна Україна – це і безпечна та стабільна Європа».

Щодо самого муралу, то він символізує зв‘язок між містами-побратимами – Харковом та Нюрнбергом. Саме цей ескіз був обраний серед інших конкурсних робіт, які вирізнялися великим різноманіттям. Там були як роботи, виконані в стилі поп-арту, так і ескізи, в яких вгадувалися середньовічні мотиви.  

«Це дуже важливо не тільки для Харкова, але й для Нюрнбергу, – підкреслила Дар’я Хрисанфова, співавторка ескізу, координаторка робочої групи створення муралу, – це важливо не тільки для історії мистецтва, а й для історії культури. Хочеться відмітити, що загальна символіка муралу, в основі якої лежить вікно світ, також розповідає про живу традицію. Адже Харків та Нюрнберг – це міста дуже цікавих традицій. І в культурі, і в мистецтві, і техніці, і в різноманітних торгівельних галузях».

В самому муралі можна побачити мотиви творчості Альбрехта Дюрера, німецького художника доби Відродження. За задумом авторів, всі елементи ескізу мать відсилати до дружби між двома містами.  

«Наша робота полягає в елементах графіки Дюрера, вона наповнена його ідеями, – розповів Олексій Постульга, співавтор ескізу, – хотілося, мабуть, підкреслити основний момент, який був закладений в роботу. Це символ дерева життя. Це дерево, яке наповнює. Воно задає кожному питання щодо того, що його самого наповнює, чим він духовно «харчується» кожного дня і які плоди приносить в життя. Хотілося, щоб кожен знаходив відповіді на ці питання».  

За словами Вольфґанґа Мьоссінґера, цей мурал дуже личить  до історії Харкова. Як зазначив посол, він може стати символом відкриття духу, відкриття взаємовідносин між Харковом та Нюрнбергом. Він зазначив, що згодом символізм цієї роботи стане зрозумілим для всіх пересічних мешканців міста. Адже через певний час там має з’явитися табличка, яка би пояснювала представлені на муралі символи.

comments powered by HyperComments