3G: в чому відмінність від інших видів зв'язку
Технологія 3G вже зовсім близько. Ще 15 квітня компанія «Київстар» розпочала тестування зв'язку третього покоління з покриття міського масштабу - у Броварах Київської області і Кам'янці-Подільському Хмельницької області (тут городяни отримали можливість протестувати швидкий інтернет в якості подарунка на День міста).
У столиці мережа 3G тестувалася з 14 травня, а 18 травня - і у Львові. Відзначимо, що «Київстар» першим в Україні запустив тестування 3G зв'язків у Києві і Львові з повним покриттям цих міст. Тестування пройшло успішно, так що сподіватимемося, що незабаром і жителі Харкова також зможуть перевірити на собі, як працює зв'язок третього покоління.
З першого липня розпочалися масштабні технічні випробування мережі «Київстар» 3G в 6 обласних центрах України - Вінниці, Івано-Франківську, Полтаві, Рівному, Хмельницькому, Тернополі. А з 8 липня вона поповнилася ще 25 містами. Також з 8 липня телеком-оператор "Київстар" почав надання комерційних сервісів у мережі 3G у Львові і передмісті (м. Дубляни і с. Малєхов). На даний момент мережа «Київстар» 3G охоплює більше 110 населених пунктів України, враховуючи Київ, Львів, Кам'янець-Подільський, курорти Західної України і Чорного моря.
Те, що 3G тестується в такому обласному центрі як Полтава, для Харкова - прекрасна новина.
Переваги 3G очевидні. Починаючи від координування процесу евакуації під час землетрусу на Гаїті, закінчуючи можливостями розвитку точкового землеробства в Харківській області. Тепер можна користуватися швидким інтернетом скрізь: в дорозі, на роботі, удома, коли немає світла. Більше не доведеться шукати бібліотеку, магазин або кафе, де можна підключитися до Wi - Fi, якщо термінова справа виникла там, де немає можливості працювати за стаціонарним комп'ютером або ноутбуком.
З мобільним інтернетом можна не лише спілкуватися, але і розмовляти по Skype, дивитися відео, викачувати великі файли.
Цікавий той факт, що в країнах, де абоненти широко використовують 3G, ВВП виріс майже на два відсотки. Електронний уряд, електронна освіта, електронне голосування, - це не просто зручно, це оптимальне рішення для заощадження часу, коштів і ресурсів.
У чому ж особливість 3G?
Чим цей стандарт відрізняється від інших видів зв'язку?
Автор фото: Ростислав Касьяненко
1G - стандарт NMT (аналоговий стандарт), який забезпечує швидкість до 1,9 Кбіт/сек,
2G - стандарт GSM, який дозволив підвищити швидкість до 384 Кбіт/сек, а 3G - стандарт UMTS, який прискорює інтернет до 42 Мбіт/сек. Існує ще 4G, - стандарт LTE, швидкість від 100 Мбіт/с до 1 Гбіт/сек.
Технологія UMTS об'єднує декілька різновидів стандартів. Мобільні оператори розвиватимуть різні з них. Наприклад, «Київстар» користуватиметься останнім - HSPA, його, за словами представників компанії можна назвати «3, 75G», оскільки швидкість інтернету розвивається до 42 Мбіт/сек.
Поки що це максимальна швидкість, яка доступна в Україні. Ні 4G, ні 5G не впроваджуватимуться у нас найближчим часом. До цього не готові ні оператори, ні споживачі. Всього до семи відсотків українців володіють смартфонами, які здатні працювати з цим стандартом.
«Якісний 3G» - спецпроект «Справжньої Варти» і українського оператора телекомунікацій «Київстар», послугами зв'язку якого користується більше 26 млн абонентів.