Харкiв

20:56
21 травня 2010 року відбулися збори Харківського обласного комітету захисту України, до якого зокрема входить Всеукраїнське об‘єднання «Свобода». Комітет засуджує екологічне свавілля, що чиниться в Центральному парку культури та відпочинку імені Горького під приводом будівництва транзитної дороги. Учасники комітету наполягають на обов‘язковості проведення міських референдумів з питань, що стосуються вирубки зелених насаджень та будівництва у їхній зоні.
19:37
Юрист Євген Соловйов отримав відкриту кров’яну рану лівого ока. Його бив бригадир лісорубів та кілька робітників, які до цього пиляли дерева. Коли Євген Соловйов упав на землю, то отримав удари майже по всіх частинах тіла Також дістав травми голови Юрій Кальченко, який є головою громадської організації “Ми - харків'яни”.
12:39
21 травня у парку Горького почали пиляти дерева з протилежних боків – від вулиці Новгородської і від вулиці Сумської. Люди намагалися блокувати собою це незаконне винищення дерев, але їм це не вдалося. На місце подій приїхав заступник начальника Дзержинського райвідділу В. П. Шкуропатський, який заявив, що йому достатньо рішення міськвиконкому. Тож, вирубку не буде припинено, незважаючи на громадський супротив.
20:38
У першому турі президентських виборів ті кандидати, які переконували нас у власній новизні, сумарно здобули понад 20 відсотків голосів. За дуже-дуже умовно «нових» Тігіпка та Яценюка з надією проголосувало без малого 5 млн. громадян. Це свідчить про колосальний суспільний запит на нових лідерів, нові ідеї, нову політику. Проте перевагу в Україні все ж таки поки що зберігають старі політичні сили. А де ж ті кандидати-новатори, що кинули серйозний виклик В.Януковичу та Ю.Тимошенко? Чи не розгубились вони після першої поразки? Чи ще пам’ятають про них виборці?
16:56
Підписання президентом України Віктором Януковичем та президентом Росії Дмитром Медведєвим угоди про подовження терміну перебування російського Чорноморського флоту в Севастополі ще на 25 років спричинило сильні емоції в українському суспільстві та серед політиків, і не лише в Україні. Дехто сприймає згадану угоду як знак того, що російську базу з Криму не можна прибрати аж до 2042 року. А офіційні представники Росії вже встигли зробити на тому акцент.
12:31
Захід проводився у УКЦ “Юність” після вечора, присвяченого творчості та черговій річниці перепоховання Тараса Шевченка. Крім Літмузею організаторами заходу були Харківсько-Полтавська єпархія УАПЦ на чолі з архієпископом Ігорем (Ісіченком) та Крайове Братство Апостола Андрія Первозваного. Глядачі мали можливість побачити отця Сарму-Соколовського на відео і почути його голос. Все це супроводжувалося численними розповідями про його життєвий і творчий шлях.
12:03
Більшу частину програми зробили учні. Вони заспівали українські пісні, а також вірші Тараса Шевченка, які було покладено на музику його послідовниками. Захід проходив в Українському Культурному Центрі “Юність”, а спонсором подарунків була канадійська діаспора, яка налічує понад один мільйон українців. Саме від них учасники заходу і отримали цікаві збірки віршів, але не самого Тараса Шевченка, а й інших письменників, які долучилися до відродження української мови і культури.
16:42
У столиці останній місяць активно рекламується нова політична партія – "Зелені". Керівник партії - Олександр Прогнімак, доволі відома особа, начальник Державного управління захисту навколишнього природного середовища, депутат Київради від Партії регіонів. А ще відомий шанувальник мистецтва, колекціонер, драматург, одним словом постать непересічна. До професійної діяльності Прогнімака київські екологи вже кілька років висловлюють серйозні претензії.
15:43
В Україні не існує єдиної політичної нації. Натомість існують дві спільноти, які виробили два різні бачення модерної України. Ці бачення почали формуватися задовго до здобуття незалежності і сягають своїм корінням кінця ХІХ століття.
20:20
Те, про що домовлявся Янукович з Медвєдєвим повністю ще не відомо, але за інформацією сайту “Подробности” було підписано вісім угод. Такі домовленості роблять спільною з Росією не лише економічну, а й культурну та освітню сфери.