Паралімпіада-2016: Україна утримала третє місце

Понеділок, 19 вересня 2016, 09:48
У неділю увечері були розіграні останні сім комплектів медалей на Паралімпійських ігор в Ріо-де-Жанейро.

Переможцями Ігор стали китайці, які зуміли завоювати 239 медалей, у тому числі 107 золотих, 81 срібну і 51 бронзову. Збірна Великобританії стала другою з 147 медалями (64 золотих, 39 срібних і 44 бронзові).

Збірна України – третя: 117 медалей (41 золота, 37 срібних і 39 бронзових). Зовсім трохи відстали американці, у яких 115 медалей (40 золотих, 44 срібних і 31 бронзова).

Серед сусідів України найкраще виступили поляки, які завоювали 39 медалей (9 золотих, 18 срібних, 12 бронзових) і стали десятими в загальнокомандному заліку.

Найбільш титулованим атлетом Паралімпійських ігор став Ігор Бокий з Білорусі, який завоював шість золотих і одну бронзову медаль в плаванні.

Український плавець, представник Харкова Максим Кріпак став п'ятиразовим паралімпійським чемпіоном і тричі срібним призером. Його колеги по збірній з плавання Євген Богодайко і Єлизавета Мерешко стали чотирикратними чемпіонами. По три золота у плавців Дениса Дуброва і Ганни Стеценко, по два – у плавців Геннадія Бойка, бігуна Ігоря Цветова, велогонщика Єгора Дементьєва.

Нагадаємо, що Китай перемагає на літніх Паралімпіадах з 2004 року, але результат в Ріо став найсильнішим. В Афінах у китайців було 63 золота, в Пекіні – 89, в Лондоні – 92.